fbpx
08 Вересня, 2021

За системою SafeBorder прикордонники виявляють підроблені іноземні COVID-сертифікати

За системою SafeBorder прикордонники виявляють підроблені іноземні COVID-сертифікати

Держприкордонслужба України успішно почала перевіряти електронні COVID-сертифікати пристроями з програмним забезпеченням SafeBorder.

З 22 серпня українські прикордонники користуються новими спеціальними електронними пристроями, які забезпечують досить швидку електронну перевірку COVID-19-сертифікатів.

Таким чином автоматична система може виявити підроблені або недійсні сертифікати. Якщо сертифікат визнано підробленим, то громадянина не буде пропущено на територію України. Процедура займає буквально кілька секунд.

Safeborder 2

За кілька тижнів прикордонники перевірили понад 60 000 цифрових COVID-сертифікатів під час оформлення громадян на в’їзд в Україну.

Які сертифікати перевіряє SafeBorder

Наразі перевіряють тільки іноземні сертифікати, оскільки українські ще не мають подібних QR-кодів.  До міжнародної мережі наразі підключено майже 40 країн.

“Ми можемо перевірити дійсність іноземних сертифікатів, шляхом сканування QR-коду. На планшеті одразу з’являється інформація – чи дійсний він, скільки вакцин зроблено, коли вони зроблені і дані громадянина. Інспектор перевіряє чи збігаються ці дані з особою власника паспорта”, – розповів начальник відділу інспекторів прикордонної служби пункту пропуску “Тиса” Роман Яхван.

Якщо на Закарпатській митниці виявлення підроблених сертифікатів – рідкісне явище, то на Львівщині – ситуація інша. Прикордонники Карпатського загону, які контролюють кордон з Польщею, за останні два тижні виявили 37 підроблених сертифікатів про вакцинацію.

“Під час в’їзду в Україну наші співвітчизники, водій та три пасажири авто Peugeout, надали на прикордонний контроль міжнародні свідоцтва про вакцинацію. Під час перевірки прикордонний наряд виявив, що свідоцтва мають ознаки підробки. Скеровано повідомлення до Нацполіції за ознаками кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 358 ККУ (підроблення документів)”, – повідомили у прес-службі Карпатського прикордонного загону про один з подібних фактів.

 


Нагадаємо, що з 19 серпня Європейський Союз офіційно визнав українські COVID-сертифікати, що згенеровані у застосунку “Дія”. Отже, відтепер українські COVID-сертифікати відповідають європейським нормам, що надає можливість українцям подорожувати в країни ЄС без обмежень.

 

Infopost.Media

Фото ДПСУ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі