fbpx
28 Листопада, 2021

“За склом”: хворий на COVID президент Чехії призначив прем’єр-міністра країни

“За склом”: хворий на COVID президент Чехії призначив прем’єр-міністра країни

Президент Чехії Мілош Земан сьогодні, 28 листопада, призначив Петра Фіалу новим прем’єр-міністром у замку Лані.

Про це повідомило новинне телебачення ČT24.

Мілош Земан

Зустріч, яка спочатку була запланована на п’ятницю, відбулася в залі з двома окремими входами. Біля одних дверей розмістили три тимчасові стінки з оргскла, створивши захищену нішу для президента Земана.

Ці заходи були необхідні, оскільки в четвер у Земана зафіксували позитивний результат тесту на коронавірус.

Згідно з чинним законодавством, він повинен перебувати в ізоляції 14 днів, навіть якщо у нього немає симптомів COVID-19. Однак головний гігієніст Павла Сврчінова розповіла, що хворий на коронавірус може зустрітися з кимось іншим, окрім фельдшерів, які ним опікуються, чи з людьми, з якими він проживає в одному будинку, але лише через прозору стіну.

Земана привезли в нішу на інвалідному візку. Усі присутні мали респіратори класу FFP3. Після клятви Фіали глава держави у своїй короткій промові “від душі” привітав його з призначенням на посаду прем’єр-міністра. Президент повідомив, що з понеділка розпочне зустріч із кандидатами на посаду міністрів в алфавітному порядку, щоб ніхто не зазнав дискримінації. Першим у черзі буде Іван Бартош. Цей марафон зустрічей завершиться 13 грудня.

На завершення виступу Земан побажав Фіалі успіхів і гарного самопочуття від добре виконаної роботи. Не забув президент і своїх критиків, повідомивши, що дотримувався двох принципів: поважати людей, які щось досягли, і не поважати “пліткарів”, які радять іншим, як працювати. Він додав, що це стосується і журналістів, і політиків.

Фіала подякував президенту за призначення. Він переконаний, що в Чехії незабаром з’явиться уряд, який проведе країну через нинішню складну ситуацію та внесе зміни для кращого майбутнього її громадян.

“Я вірю в нашу хорошу співпрацю”, – сказав Фіала.

Що стосується нового глави уряду, то Петр Фіала народився 1 вересня 1964 року в Брно. З 1983 по 1988 рік вивчав чеську мову та історію на філософському факультеті Університету Яна Євангеліста Пуркіне в Брно (нині Університет Масарика). Після закінчення університету два роки (1988 та 1989) працював істориком у музеї в Кромержижі.

Петр Фіала

У 1980-х роках активно включився в незалежну громадську діяльність. Брав участь у діяльності так званого підпільного університету в Брно, у квартирниках, присвячених політичній філософії, а також брав участь у неофіційній християнській діяльності, особливо в колі таємно висвяченого єпископа Станіслава Крацького. Разом із кількома студентами з Брно Фіала заснував і в 1988 та 1989 роках видавав самвидавський університетський журнал Revue 88.

Після листопада 1989 року продовжив громадську та видавничу діяльність. З 1990 року бере участь у створенні кафедри політології. У 1993 році став завідувачем кафедри політології філософського факультету Університету Масарика, а в 2002 році був призначений першим академіком у Чеській Республіці як професор у галузі політології.

Обіймав посаду ректора Університету Масарика два терміни, з 2004 по 2011 рік. За час його роботи університет пережив як якісний, так і кількісний розвиток і став великим центральноєвропейським навчальним та дослідницьким закладом.

З травня 2012 року по липень 2013 року очолював Міністерство освіти, молоді та спорту в уряді Петра Нечаса.

Фіала обіймав мандат члена нижньої палати чеського парламенту безперервно з жовтня 2013 року. 28 листопада 2017 року обраний віце-головою Палати депутатів.

Членом Громадянської демократичної партії професор Петр Фіала став з 7 листопада 2013 року.

На останніх виборах до Палати депутатів (8-9 жовтня 2021 року) був лідером коаліція SPOLU. Трипартійна коаліція набрала 27,79 відсотка голосів, обійшовши рух ТАК уже колишнього прем’єр-міністра Андрія Бабіша (27,12 відсотка).

У своїй великій науковій роботі Петр Фіала спеціалізується на порівнянні політології та європейської політики. Є автором двох десятків книжкових монографій та понад 300 фахових праць та інших популярних текстів.

 

Пропонуємо також переглянути оцінку урядових змін у Чехії від Віталія Портникова

 

Нагадаємо, у жовтні в Чехії пройшли парламентські вибори, за результатами яких партія чинного прем’єра Андрея Бабіша (Andrej Babiš) ANO зазнала поразки. До парламенту пройшли чотири партії, які і сформували уряд. Вперше за історію Чеської республіки поза парламентом опинились комуністи.

 

InfoPost.Media

Фото: Reuters, TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі