fbpx
26 Листопада, 2021

Президента Чехії Мілоша Земана знову доставили до лікарні з підозрою на COVID

Президента Чехії Мілоша Земана знову доставили до лікарні з підозрою на COVID

Президент Чехії Мілош Земан начебто заразився коронавірусом у співробітника Офісу президента з позитивним тестом, з яким контактував раніше.

Про це в інтерв’ю для сервера новин iDNES.cz заявив директор компанії Senior Home Group, яка опікується здоров’ям Земана, Борис Штястний (Boris Šťastný).

Milos Zeman

Штястний додав, що Senior Home Group, яка входить до групи Penta Hospitals, перевірила в президентській резиденції усіх осіб, які контактувати з президентом.

За результатами цієї перевірки в одного зі співробітників Офісу президента було виявлено позитивний тест і цей співробітник контактував із Земаном у попередні дні.

“Ми також перевірили президента методом ПЛР у другій половині дня і отримали позитивний результат, хоча Земан був абсолютно безсимптомним”, — сказав Штястний.

Президента Чехії Мілоша Земана доставили до лікарні для введення моноклональних антитіл і президент залишиться там.

Їтка Зінкеова, речниця Центрального військового госпіталю у Празі, куди помістили президента Чехії, сказала, що у Земана немає симптомів захворювання, він вакцинований трьома дозами вакцини.

“Введення моноклональних антитіл має насамперед профілактичну мету, після застосування цього продукту пацієнт залишиться в лікарні для спостереження”, – додала вона .

Кожен візитер до президента повинен був надати підтвердження вакцинації, видужання від коронавірусу або ПЛР-тест, який не був старшим за 72 години, і вона могла будити пацієнта максимум на 30 хвилин, пояснила речниця.

До речі, останні 46 днів Мілош Земан провів у лікарні. Його виписали у четвер вранці і він за власним бажанням поїхав до президентської резиденції. Лікарня заявила, що знімає з себе відповідальність за його здоров’я та повідомила сім’ю та співробітників про можливі ризики.

А вже у другій половині дня Земана перевірили на коронавірус і після консультації з лікарем президента Мирославом Заворалом його повернули до лікарні. У резиденції він провів лише кілька годин. Коли президента випустять з лікарні, невідомо.

Нагадаємо, у жовтні в Чехії пройшли парламентські вибори, за результатами яких партія чинного прем’єра Андрея Бабіша (Andrej Babiš) ANO зазнала поразки. До парламенту пройшли чотири партії, які і сформували уряд. Вперше за історію Чеської республіки поза парламентом опинились комуністи.

 

InfoPost.Media

Фото: RALF HIRSCHBERGER / DPA / dpa Picture-Alliance / EastNews


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі