02 Січня, 2022

За шпигунство проти Словацької Республіки даватимуть до 5 років ув’язнення

За шпигунство проти Словацької Республіки даватимуть до 5 років ув’язнення

Розвідувальна діяльність (шпигунство), спрямована проти Словацької Республіки на користь іноземної держави, може загрожувати покарання до п’яти років ув’язнення. Таку поправку до Кримінального кодексу запропонувало Міністерство юстиції Словацької Республіки.

Проект змін до Кримінального кодексу представила на початку грудня голова Міністерства юстиції СР Марія Коликова (Mária Kolíková), повідомляє TASR.

Nerd Hacker

У міністерстві зазначають, що наразі Кримінальний кодекс не охоплює форми такої діяльності як шпигунство, спрямованого проти безпеки, оборони та важливих інтересів Словацької Республіки на користь іноземної держави.

“Тому необхідно, щоб Кримінальний кодекс у своїх положеннях мав вплив на таку діяльність, що підвищить захист Словацької Республіки”, – зазначають у міністерстві.

У коментарі до законодавчої пропозиції Міністерство закордонних справ і європейських справ Словацької Республіки рекомендує конкретизувати положення. На думку експертів норми можуть суперечити міжнародним конвенціям, а отже слід зробити їх тлумачення зрозумілим.

Пропозиція також регулює питання та покарання за сексуальні злочини та поширення дезінформації. Зокрема пропонується збільшити найнижчий штраф за дрібні злочини з нинішніх 266 євро до 500 євро.

Раніше ми писали, що консорціум аналітиків, які досліджують вплив Китаю, запідозрив Будапештський науково-дослідний інститут China-CEE Institute у шпигунстві у регіоні Центральної та Східної Європи. Інститут діє як незалежна дослідницька організація, але нібито збирає інформацію для уряду Китаю.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі