fbpx
25 Листопада, 2021

Будапештський науково-дослідний інститут підозрюють у шпигунстві на користь Китаю

Будапештський науково-дослідний інститут підозрюють у шпигунстві на користь Китаю

Консорціум аналітиків, що зосереджуються на зростанні впливу Китаю, запідозрив науково-дослідний інститут China-CEE Institute, розташований у Будапешті, в шпигунстві у регіоні Центральної та Східної Європи. Інститут діє як незалежна дослідницька організація, але нібито збирає інформацію для уряду Китаю.

Дослідники наполягають, що наукова установа керується Державною радою КНР та виконує її завдання, повідомляє euractiv.com.

China Hungary Easteurope

“Проблема полягає в тому, що, виходячи із свого функціонування, China-CEE Institute, безперечно, не є незалежною установою, оскільки її створила Китайська академія наук, яка також керує та фінансує інститут. Китайська академія наук безпосередньо підпорядкована Державній раді КНР”, – сказала експерт Асоціації міжнародних справ (AMO) і засновниця консорціуму аналітиків CHOICE Івана Караскова (Ivana Karásková).

Караскова наголошує, що інститут має на меті налагодити стосунки з науковцями та установами в регіоні 16+1.

“Китай усвідомлює, що він відносно новачок у цьому регіоні, і він має обмежені можливості для розуміння місцевих мов та політичного і економічного середовища”, – пояснила дослідниця.

Щоб заповнити ці прогалини та налагодити зв’язки з місцевими експертами, Китай замовляє у дослідників ЦСЄ аналіз на різні теми. Їхня робота щедро оплачується, але не має академічної цінності й часто поділяє прокитайські наративи.

Більше того, така співпраця між дослідниками ЦСЄ та китайськими установами може становити загрозу безпеці, оскільки для Китаю це простий спосіб отримати цінну інформацію та покращити свій імідж у регіоні ЦСЄ, вважають аналітики.

Нагадаємо, угорці будують найбільший у Європі залізничний термінал на кордоні з Україною. За словами інвесторів, цей гігантський термінал відкриє для країн Європи нові ворота на Схід, до Китаю – “Новий Шовковий шлях” для континентальних перевезень між Китаєм та Європою.

 

InfoPost.Media

Фото: eastasiaforum.org


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі