У Високих Татрах в Словаччині для туристів відкрили традиційну льодову зимову атракцію Tatra Ice Dome. Цього разу її створили за зразком собору Святого Якова у відомому для паломників Сантьяго-де-Компостела (Іспанія).
11-метровий Собор будували більше місяця по десять годин на добу з 225 тонн льоду 35 льодових скульпторів та допоміжних робітників зі Словаччини, Чехії та США.
Наприклад, крижаний скульптор Мартін Борута (Martin Boruta) працював над будівництвом льодового собору 18 днів.
“Це, звичайно, командна робота, але я працював переважно на висоті, вирізуючи вежі та встановлюючи готові оздоблення та скульптури”, – сказав він.
У лівому крилі крижаної церкви також помістили дерев’яну статую Святого Якова.
Льодова галерея працюватиме в зимовий період за умови чинного режиму заходів. Бажаючі можуть доїхати до Греб’єнка (Hrebienok – відправна точка багатьох пішохідних маршрутів у Високих Татрах, – ред.) канатною дорогою зі Старого Смоковця (Starý Smokovec) або можуть обрати прогулянку туристичним маршрутом. Галерея працюватиме безперервно до Великодня (19 квітня наступного року) з 9:00 до 16:30. Для відвідувачів вхід вільний. Однак, оскільки Високі Татри наразі в “чорній” карантинній зоні, під купол Tatra Ice Dome можуть потрапити лише вакциновані або ті, хто перехворів на COVID-19. Одночасно оглянути собор можуть до 35 осіб.
У попередні роки відвідувачі Греб’єнка могли помилуватися крижаними формами всесвітньо відомих будівель з усього світу, зокрема Воскресенської церкви в Санкт-Петербурзі, собору Паризької Богоматері, базиліки св. Петра в Римі тощо.
Варто додати також, що у жовтні 2021 року Національна автомобільна компанія (NDS) відкрила 8-кілометрову ділянку автомагістралі D1 Пряшів-Захід – Пряшів-Південь, яка скоротить маршрут від Кошице до туристичних Татр на 20 хвилин.
Перед поїздкою радимо ознайомитись із правилами перетину кордону та з нашим матеріалом про 12 асоціацій зі Словаччиною, які варто знати.
InfoPost.Media за матеріалами pravda.sk
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.