Верховний комісар ООН у справах біженців назвав сьогоднішні події в Україні найшвидше зростаючою “кризою біженців” у Європі з часів Другої світової війни.
Вимушені переселенці з України, в основному, шукають прихистку в сусідніх західних країнах – таких як Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина та Молдова, пише BBC.
Набагато менша кількість вирішила потрапити до Росії та Білорусі (в Росію – 53 тис осіб та Білорусь – 406 осіб).
Понад 1,2 мільйона переселенців з України прийняла Польща, у тому числі 141 500 лише в понеділок 7 березня, повідомила у вівторок Польська прикордонна служба.
Біженцям не потрібні документи, але бажано мати внутрішній чи закордонний паспорти, свідоцтва про народження дітей, які подорожують з ними та медичну документацію.
Щоб отримати статус біженця, вони повинні бути громадянами України або людьми, які легально проживають в Україні, що актуально, наприклад, для іноземних студентів.
Найбільша концентрація біженців наразі на душу населення в Молдові – майже 4 000 на 100 000 жителів.
Понад 255 000 українських біженців потрапило у Молдову після першого військового нападу Росії на Україну. Близько 100 000 з них наразі знаходяться в країні, повідомила міністерка внутрішніх справ Молдови Ана Ревенко агентству Agerpres.
Більшість біженців, за словами Ревенко, які рятувалися від війни і прибули до Молдови, є громадянами України (227 тисяч осіб).
Більшість біженців проходять через Молдову на шляху до Румунії та інших країн ЄС, також зазначила міністерка.
Загалом 291 081 українців дісталося до Румунії, у тому числі 29 636 у понеділок, свідчать дані румунської прикордонної поліції у вівторок. У понеділок уряд країни ухвалив закон, який дозволяє українським дітям навчатися до шкіл Румунії.
Словаччина прийняла понад 128 тисяч українців, Угорщина – понад 180 000.
На сьогодні офіційні пункти прийому в Угорщині забезпечили проживання 3252 осіб, у тому числі 1780 дітей. З цього випливає, що переважну більшість біженців забезпечують волонтери та благодійні організації, повідомляє 24.hu.
До Чехії з України вже приїхало понад сто тисяч людей, чверть з яких хочуть поїхати до Праги. Про це заявив глава МВС Чехії Віт Ракушан після засідання Центрального кризового штабу, пише портал novinky.cz.
“Цифри величезні, вони перевершують наші очікування. Швидкість переміщення людей з України величезна”, – сказав Ракушан.
Серед людей, які приїхали до Чехії з України, більше половини – діти, 80% дорослих – жінки. Через велику кількість людей Празький центр допомоги українським біженцям у Конгрес-центрі у понеділок на 24 години припинив приймати заявки біженців. Вирішити перенасиченість Праги чеська влада планує шляхом перерозподілу біженців по окремих регіонах.
Нагадаємо, уряд Польщі відкрив інтернет-платформу для координації допомоги для сотень тисяч українців, які виїхали сюди через збройну агресію Росії. Таке рішення прийняли, щоб оперативно керувати в’їздом переселенців до країни та задовольняти їхні потреби.
Фото: Natalia Bodnar / Facebook
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.