fbpx
08 Березня, 2022

За даними ООН, понад 1,7 мільйона людей покинули Україну через вторгнення Росії

За даними ООН, понад 1,7 мільйона людей покинули Україну через вторгнення Росії

Верховний комісар ООН у справах біженців назвав сьогоднішні події в Україні найшвидше зростаючою “кризою біженців” у Європі з часів Другої світової війни.

Вимушені переселенці з України, в основному, шукають прихистку в сусідніх західних країнах – таких як Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина та Молдова, пише BBC.

біженці з України

Набагато менша кількість вирішила потрапити до Росії та Білорусі (в Росію – 53 тис осіб та Білорусь – 406 осіб).

Понад 1,2 мільйона переселенців з України прийняла Польща, у тому числі 141 500 лише в понеділок 7 березня, повідомила у вівторок Польська прикордонна служба.

Біженцям не потрібні документи, але бажано мати внутрішній чи закордонний паспорти, свідоцтва про народження дітей, які подорожують з ними та медичну документацію.

Щоб отримати статус біженця, вони повинні бути громадянами України або людьми, які легально проживають в Україні, що актуально, наприклад, для іноземних студентів.

Найбільша концентрація біженців наразі на душу населення в Молдові – майже 4 000 на 100 000 жителів.

Понад 255 000 українських біженців потрапило у Молдову після першого військового нападу Росії на Україну. Близько 100 000 з них наразі знаходяться в країні, повідомила міністерка внутрішніх справ Молдови Ана Ревенко агентству Agerpres.

Більшість біженців, за словами Ревенко, які рятувалися від війни і прибули до Молдови, є громадянами України (227 тисяч осіб).

Більшість біженців проходять через Молдову на шляху до Румунії та інших країн ЄС, також зазначила міністерка.

Загалом 291 081 українців дісталося до Румунії, у тому числі 29 636 у понеділок, свідчать дані румунської прикордонної поліції у вівторок. У понеділок уряд країни ухвалив закон, який дозволяє українським дітям навчатися до шкіл Румунії.

Словаччина прийняла понад 128 тисяч українців, Угорщина – понад 180 000.

На сьогодні офіційні пункти прийому в Угорщині забезпечили проживання 3252 осіб, у тому числі 1780 дітей. З цього випливає, що переважну більшість біженців забезпечують волонтери та благодійні організації, повідомляє 24.hu.

До Чехії з України вже приїхало понад сто тисяч людей, чверть з яких хочуть поїхати до Праги. Про це заявив глава МВС Чехії Віт Ракушан після засідання Центрального кризового штабу, пише портал novinky.cz.

“Цифри величезні, вони перевершують наші очікування. Швидкість переміщення людей з України величезна”, – сказав Ракушан.

Серед людей, які приїхали до Чехії з України, більше половини – діти, 80% дорослих – жінки. Через велику кількість людей Празький центр допомоги українським біженцям у Конгрес-центрі у понеділок на 24 години припинив приймати заявки біженців. Вирішити перенасиченість Праги чеська влада планує шляхом перерозподілу біженців по окремих регіонах.

Нагадаємо, уряд Польщі відкрив інтернет-платформу для координації допомоги для сотень тисяч українців, які виїхали сюди через збройну агресію Росії. Таке рішення прийняли, щоб оперативно керувати в’їздом переселенців до країни та задовольняти їхні потреби.

 

InfoPost.Media

Фото: Natalia Bodnar / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі