fbpx
07 Березня, 2022

Польський уряд запустив сайт для координації допомоги українцям

Польський уряд запустив сайт для координації допомоги українцям

Уряд Польщі відкрив інтернет-платформу для координації допомоги для сотень тисяч українців, які виїхали сюди через збройну агресію Росії. Таке рішення прийняли, щоб оперативно керувати в’їздом переселенців до країни та задовольняти їхні потреби.

За даними Прикордонної служби Польщі, станом на 7 березня майже мільйон біженців з України виїхали до Польщі, пише Euractiv. Саме ця країна стала найпопулярнішим напрямком для біженців, і це стало однією з найскладніших гуманітарних криз, з якими Польща коли-небудь стикалася.

Польща біженці

Керівник канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик (Michał Dworczyk) повідомив, що уряд підготував спеціальний сайт для біженців. Кожен, хто намагається втекти від війни, в’їхавши в Польщу, може зареєструватися на веб-сайті та залишити інформацію про те, яка допомога йому потрібна – наприклад, проживання чи робота.

“Ми ініціюємо централізовану, керовану урядом платформу для координації розподілу гуманітарної допомоги та логістики, пов’язаної з цим. Веб-сайт працюватиме на базі вже існуючого pomagamukrainie.gov.pl“, – сказав Дворчик.

Платформа дозволяє не тільки біженцям повідомляти про свої індивідуальні потреби та отримувати відповіді на запитання. Сайт дає можливість гуманітарним організаціям надавати та повідомляти про свою допомогу. Громадські організації, органи місцевого самоврядування, компанії та приватні особи, які хочуть допомогти, також можуть зареєструвати своє бажання на веб-сайті.

“Ми не знаємо, що підготувала Російська Федерація та її сили на найближчі дні. На мою думку, якщо триватимуть бої, а також варварська практика обстрілів житлових районів, яку здійснюють російські солдати, можна очікувати, що людей поїде з України ще більше”, – сказав Дворчик.

Нагадаємо, за тиждень війни, за даними Організації Об’єднаних Націй, Україну вже залишили близько мільйона наших співвітчизників. Найбільше українців прийняла до себе Польща – близько 500 тисяч. Наступного тижня польський уряд внесе у Сейм спеціальний законопроект, який стосуватиметься прав та гарантій для біженців з України.

 

InfoPost.Media

Фото: vox.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі