fbpx
29 Квітня, 2022

З румунського порту вирушило перше українське судно із експортним зерном для ЄС

З румунського порту вирушило перше українське судно із експортним зерном для ЄС

У румунському порту Констанца завершили навантаження судна із понад 71 тис. тоннами української кукурудзи. Це перший такий транспорт з початку війни в Україні.

Оскільки українські морські порти були заблоковані з початку війни, понад два місяці тому Україна як четвертий за величиною експортер зерна у світі змушена була переправляти потяги через свій західний кордон або малі порти на Дунаї в Румунії. Про це повідомляє Reuters.

“Це перше українське судно з кукурудзою, яке вийшло з порту”, – сказав директор портового оператора Comvex Віорел Панайт.

Порт Констанца

Слід додати, що Comvex керує найшвидшим зерновим терміналом в Європі, який може переробляти до 70 000 тонн на добу, а також терміналом для обробки корисних копалин.

Раніше цього тижня оператор завершив завантаження близько 35 тис. тонн української залізної руди, а друге судно планується завантажити близько 15 травня.

“Порівняно з початковим моментом, коли всі шукали альтернативи, транспортні коридори для цього експорту з’являються повільно”, – сказав Панайт.

Наразі в Констанцу відправлено близько 80 тис. тонн українського зерна, а ще 80 тис. тонн вже в дорозі. Однак перевезення ускладнюються поганим станом інфраструктури навколо порту Констанца.

“Інфраструктура навколо порту є проблемою для всіх видів економічної діяльності в Румунії… Повільний доступ породжує додаткові витрати в цих галузях”, – сказав директор Comvex.

Крім того він привітав плани уряду Румунії щодо відновлення кількох залізничних ліній, що з’єднують порти з українськими кордонами.

Нагадаємо, що українське зерно почали приймати на інтермодальному терміналі, що має залізничне сполучення з портом Констанца. Його до терміналу Rail Hub Transylvania на заході Румунії доставляють залізницею.

 

InfoPost.Media

Фото: Inquam Photos / Daniel Stoenciu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі