fbpx
25 Листопада, 2021

З опівночі 25 листопада в Чехії оголосили надзвичайний стан (ДОПОВНЕНО)

З опівночі 25 листопада в Чехії оголосили надзвичайний стан (ДОПОВНЕНО)

У Чехії знову буде діяти надзвичайний стан через пандемію. Місцева влада оголосила його на 30 днів з опівночі з четверга на п’ятницю, з 25 на 26 листопада.

Про це повідомили кілька чеських ЗМІ.

Чехія надзвичайний стан

Крім того, уряд готується посилити карантинні заходи. Як повідомляє портал Novinky.cz, ресторани, ймовірно, доведеться закрити після 22.00. Також відбувається згортання публічних акцій. Як повідомляється, відтепер брати участь у спортивних та культурних заходах може максимум 500 осіб.

Що змінилось у карантинних правилах

В Чехії введено обов’язок носіння захисних респіраторів (не медичних масок) на робочих місцях . Виняток становлять ті, хто знаходиться один в офісі, або якщо відстань між робочими місцями становить не менше 1,5 метра. При цьому роботодавці повинні забезпечувати працівників достатньою кількістю респіраторів для кожної робочої зміни.

Респіратори також необхідні при проведенні масових заходів, незалежно від числа учасників . Станом на 26 листопада кількість учасників культурно-спортивних заходів обмежена до 1000 осіб. Вечірки чи бали можуть відвідувати лише 100 осіб. Усі мають бути вакциновані або мати підтвердження одужання від коронавірусу.

Респіратори також необхідні в громадському транспорті, закладах обслуговування, медичних установах, клубах, ігрових кімнатах та інших закритих приміщеннях, за винятком місця проживання.

У магазинах на 10 квадратних метрів може бути максимум 1 покупець. На вході повинні бути доступні дезинфікуючі засоби.

За одним столиком у ресторанах можуть сидіти максимум шість осіб, за винятком людей з однієї родини. Ресторани та бари з 26 листопада закриватимуться о 22:00 і працюватимуть лише з 04:59 ранку. Не можна буде споживати їжу в ресторанах у торгових центрах, вони працюватимуть тільки на виніс чи доставку. Вживання алкоголю в громадських місцях буде заборонено.

Власники барів або ресторанів повинні перевіряти гостей на можливе захворювання (сертифікат щеплення чи довідка про одужання). Якщо клієнт відмовляється доводити, його не обслуговуватимуть.

З 26 листопада заборонено організацію різдвяних базарів, дозволять лише продаж новорічних дерев. Цілорічні ринки залишаються відкритими.

Дітям до 15 років не обов’язково носити респіратори, достатньо медичної маски.

Термін самоізоляції для тих, хто контактував з інфікованими, становить сім днів, якщо у підсумку наявний негативний тест ПЛР.

 

Чехія вже вводила надзвичайний стан раніше

У зв’язку з пандемією надзвичайну ситуацію у Чехії вперше оголошували минулого року 12 березня. Потім уряд Чехії вдруге вводив надзвичайний стан 5 жовтня 2020 року. Надзвичайний стан у Чехії закінчився 11 квітня 2021 року.

ЗМІ нагадують, що відповідно до Закону про безпеку уряд Чехії повинен негайно повідомити Палату депутатів парламенту Чеської Республіки про введення надзвичайного стану, який, до речі, може скасувати таке рішення уряду про введення надзвичайного стану.

Нагадаємо, 24 листопада на засіданні уряду Словаччини було прийняте рішення про введення двотижневого локдауну, протягом цього терміну будуть закриті всі ресторани та магазини, крім продуктових.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі