fbpx
29 Жовтня, 2021

З Кошице до Татр на 20 хвилин швидше: у Словаччині запустили нову ділянку автомагістралі D1

З Кошице до Татр на 20 хвилин швидше: у Словаччині запустили нову ділянку автомагістралі D1

У четвер, 28 жовтня, Національна автомобільна компанія (NDS) відкрила 8-кілометрову ділянку автомагістралі D1 Пряшів-Захід – Пряшів-Південь. Західну об’їзну дорогу почали будувати з 2017 року.

Ця ділянка скоротить маршрут від Кошице до туристичних Татр на 20 хвилин.

Presov Obchvat Nestandard1

У церемонії відкриття взяли участь голова Національної ради Борис Коллар, міністр транспорту та будівництва Андрей Долежал, представники NDS, органів місцевого самоврядування та повітів та інші гості.

Ділянка переданої автомагістралі утворює західний об’їзд міста Пряшова. Його довжина майже 8 км, на трасі 18 мостів, двотрубний тунель Пряшів, довжиною понад 2,23 км, 17 розгалужень перехресть та 6 км шумозахисних огороджень. Інтенсивність руху на цій ділянці становить близько 20 тис. транспортних засобів на добу.

Частиною споруди є також технічно складне перехрестя, аналогів якому в Словаччині немає. На його перетині проходять Пряшів-Захід, дві автомагістралі та дороги I, II і III. класу. У відгалуженнях він складає 11,3 км, що більше довжини всієї ділянки. У цьому вузлі сходяться до 18 різних шляхів.

Вся підготовка до будівництва цієї ділянки розпочалася у квітні 2001 року з технічного дослідження, державні закупівлі завершили у квітні 2017 року. Ціна контракту без ПДВ склала понад 355 мільйонів євро.

На будівництві працювало до 150 одиниць техніки та 680 робітників.

Нагадаємо, повністю відрізок магістралі D1 з Пряшева до Великого Шариша мають завершити у березні 2023 року. У перспективі швидкісна траса D1 матиме довжину 512 кілометрів і починається на розв’язці біля Братислави, де розташований “нульовий” кілометр автомагістралі.

 

InfoPost.Media за матеріалами spravy.pravda.sk

Фото: cargosvet.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі