22 Березня, 2022

Євросоюз поки не вводитиме квоти на розселення українських біженців по країнам

Євросоюз поки не вводитиме квоти на розселення українських біженців по країнам

Європейський союз має бути солідарним у прийомі українських біженців, але обов’язкові квоти на їхній розподіл країнами співтовариства не вводитимуться.

З урахуванням кількості внутрішньо переміщених осіб в Україні, Євросоюзу потрібно бути готовим прийняти ще мільйони людей, які тікають від війни. Про це повідомила у понеділок, 21 березня, єврокомісар із внутрішніх справ Ілва Йоханнсон на телеканалі ETV.

“Ми створили платформу солідарності. Єврокомісія зустрічається з урядами двічі на тиждень та обговорює ситуацію. Таким чином, країни-члени можуть повідомляти, скільки людей вони зможуть прийняти. Інші країни-члени повідомляють, чого вони потребують”, – сказала вона.

Ілва Йоханнсон

За словами єврокомісара, такий підхід без обов’язкових квот на розміщення вимушених переселенців з України застосовуватимуть і далі.

Ситуацію, яка виникла у країнах ЄС в країнах-членах ЄС щодо підтримки українських воєнних біженців урядами та звичайними громадянами, вона назвала безпрецедентною.

“Ми не мали такої кризи з Другої світової війни. Тому, певна річ, це виклик. Але найкращий спосіб справлятися з такими викликами – це співпраця. Але нам також слід співпрацювати і з третіми країнами, які готові стати частиною рішення та прийняти українських біженців – Канадою, США та Великою Британією”, – зазначила Ілва Йоханнсон.

Готові допомагати з розміщенням біженців і Греція та Італія, які самі сильно постраждали під час останньої міграційної кризи.

Проте, на думку Йоханнсон, з урахуванням кількості внутрішньо переміщених осіб в Україні, Євросоюз має бути готовим прийняти ще мільйони людей, які тікають від війни.

Нагадаємо, у Словаччині заявили про можливість розміщення частини вимушених переселенців з України, які зупинились у Чехії. Готові тут і надати першу роботу тим, хто її потребуватиме.

 

InfoPost.Media

Фото: euobserver.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі