fbpx
13 Грудня, 2021

Сьогодні президент Франції Макрон проведе переговори з Віктором Орбаном в Будапешті

Сьогодні президент Франції Макрон проведе переговори з Віктором Орбаном в Будапешті

Cьогодні, 13 грудня, у Будапешті президент Франції Еммануель Макрон проведе зустріч з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Контекстом переговорів є підготовка Франція до вступу на пост головування в ЄС. Саме тому французький президент планує знайти спільну мову зі своїм опонентом у таких питаннях, як інвестиції, ядерна енергетика та європейська оборона.

Поїздка Макрона до Угорщини стане завершальною в його турне по 26 інших столицях ЄС. Пройде зустріч у ході саміту країн Вишеградської групи (V4) під головуванням Орбана, повідомляє RFI.

Macron Orban

Виступаючи перед вихідними, Макрон сказав, що Орбан ффактично є його політичним супротивником, але європейським партнером.

“Незалежно від нашої політичної чутливості… ми повинні працювати разом для Європи”, – додав президент Франції. – “Добре зрозуміло, що щодо верховенства права будуть розбіжності.

Проте, за його словами, Еммануель Макрон планує знайти з Віктором Орбаном корисні компроміси щодо питань суверенітету та економічного зростання.

Лідер Франції часто називав у своїх виступах Віктора Орбана лідером націоналістичного та суверенного табору в ЄС, який виступає проти “прогресивних єврофілів”.

Разом з Польщею, Угорщина прийняла кілька законів, які були оскаржені в Брюсселі, зокрема проти висвітлення теми гомосексуалізму дітям до 18 років.

Варто додати, що V4 або Вишеградська група – це альянс країн ЄС, членами якого є Угорщина, Польща, Чехія та Словаччина.

Нагадаємо, як анонсувалось раніше, згідно з проектом програми глава французької держави проведе двосторонню зустріч з президентом Угорщини Яношем Адером. Потім зустрінеться з прем’єр-міністром Віктором Орбаном.

 

InfoPost.Media

Фото: EPA


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі