fbpx
27 Лютого, 2022

Єврокомісія оголосила про відключення російських банків від SWIFT

Єврокомісія оголосила про відключення російських банків від SWIFT

Лідери Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великобританії, Канади та США засудили війну Путіна проти України та спільно оголосили про нові потужні санкції. Серед нових обмежень анонсували відключення окремих російських банків від платіжної системи SWIFT, замороження активів російської еліти та скасування видачі “золотих” паспортів. 

Таке рішення опублікували у спільній заяві на сайті Єврокомісії.

“Російська війна є наступом на фундаментальні міжнародні правила та норми, які панували з часів Другої світової війни, які ми прагнемо захищати. Ми притягнемо Росію до відповідальності і разом гарантуватимемо, що ця війна стане стратегічним провалом для Путіна”, – йдеться у заяві. – “Оскільки російські війська розв’язують свій наступ на Київ та інші українські міста, ми налаштовані продовжувати накладати витрати на Росію, які ще більше ізолюють її від міжнародної фінансової системи та нашої економіки. Ми запровадимо ці заходи найближчими днями.”

Swift 1280x720

Серед основних обмежувальних заходів:

– відключення окремих російських банків від системи обміну повідомленнями SWIFT. Це завдасть шкоди їхній здатності їх здатності діяти в усьому світі.

– обмежувальні заходи, які не дозволять Центральному банку Росії використовувати свої міжнародні резерви таким чином, щоб підірвати вплив європейських санкцій.

–  вплив на людей і організації, які сприяють війні в Україні та шкідливій діяльності російського уряду. Єврокомісія зобов’язалась вжити заходів для обмеження продажу громадянства. Єврокомісія пообіцяла припинити видачу так званих золотих паспортів багатим росіянам, пов’язаним з російським урядом.

– створення цього тижня трансатлантичної оперативної групи для забезпечення ефективного застосування фінансових санкцій. Вона діятиме шляхом виявлення та заморожування активів осіб, що підпадають під санкції, та компаній, що перебувають у межах їх юрисдикції.

– активіззація та координування дій проти дезінформації та інших форм гібридної війни.

“Ми стоїмо з українським народом у цю темну годину. Крім заходів, які ми оголошуємо сьогодні, ми готові вжити подальших заходів, щоб притягнути Росію до відповідальності за її напад на Україну”, – зазначили лідери Єврокомісії.

Нагадаємо, раніше про те, що ЄС розглядає відключення Росії від системи SWIFT, однак не всі країни Європи готові підтримати таке рішення заявив і президент США Джо Байден.

Видання СNN, посилаючись на високопоставлені джерела в ЄС, зазначило, що у країнах-членах існує розрив між країнами. Польща, Естонія, Латвія та Литва хочуть відключення від SWIFT як частину пакету санкцій, а держави, які мають міцніші економічні зв’язки з Росією не хочуть, щоб SWIFT включали в нові санкції. Видання назвало 4 такі держави – Німеччина, Італія, Угорщина і Кіпр.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі