fbpx
20 Жовтня, 2021

“Євроінтеграція не має західноукраїнського обличчя”: аналітики опублікували нову Євромапу України

“Євроінтеграція не має західноукраїнського обличчя”: аналітики опублікували нову Євромапу України

В Україні презентували рейтинг європейської інтеграції всіх областей Україна під назвою “Євромапа”. Це третє аналітичне дослідження Центру “Нова Європа”, яке має на меті показати результати євроінтеграційних процесів окремих регіонів України. Лідером рейтингу стала Львівська область.

Організатори “Євромапи” зазначають, що Львівщина вже втретє з часу заснування проекту займає першу позицію. Інші ж учасники постійно переміщуються між місцями. Наприклад, цього року з ТОП-5 випала Тернопільська область, натомість додалась Івано-Франківська, а Київ уже майже наздогнав по показникам Львівщину. Загалом п’ятірка лідерів виглядає наступним чином: Львівщина, місто Київ, Вінницька, Харківська, Івано-Франківська області. Переглянути детально всі показники та висновки можна за посиланням.

111

Яскравим випадком покращення євроінтеграційних процесів є “ривок” в економічній інтеграції Кіровоградської області – передусім за рахунок помітного приросту експорту до Європейського Союзу.

“Хоча ми вже й досягнули змагальності за представлення кращих даних, маємо ще досягнути й змагальності за досягнення кращих показників. І це вже завдання наступних “Євромап”. На жаль, регіони України усе ще демонструють слабкий поступ у сфері європейської інтеграції. Більше того, за багатьма індикаторами “Євромапи” помітний регрес – падіння раніше досягнутих показників. Головна причина, очевидно, полягає у впливі пандемії”, – зазначила директорка Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук.

За словами представників центру, що сформував рейтинг, процес збору даних не завжди простий, інколи органи місцевої влади надають свої показники зі значним запізненням. Так, цього року частина ОДА надала окремі цифри майже через три місяці після початкового запиту аналітичного центру. Значний час іде на перевірку отриманих даних – часто дані місцевої влади і центрального відомства щодо одного і того ж індикатора мають відмінності.

Ключові висновки рейтингу

Так, за даними рейтингу, Закарпатська область перебуває на 17-й сходинці серед 24 областей + місто Київ. При цьому в списку регіонів, які межують із європейськими країнами Закарпаття та Одещина суттєво поступились Львівщині, Волинській та Чернівецькій областям.

При цьому Черкаська, Закарпатська та Рівненська області, за даними аналітиків, продемонстрували  найбільший прогрес. Так, зокрема, Закарпаття зайняло 7 місце рейтингу за рівнем економічної інтеграції з країнами Євросоюзу. Регіон опинився серед лідерів за часткою орієнтовно високотехнологічних груп товарів від загального експорту.

Основними “трендами”, які сформували цьогорічний рейтинг, стали падіння обсягів експорту товарів і послуг до ЄС через особливості минулого пандемічного року та обсягів іноземних інвестицій у абсолютній більшості регіонів із тих самих причин. Позитивною тенденцією є те, що євроінтеграція не має західноукраїнського обличчя, а євроінтеграційні успіхи є в усіх областях України.

Варто нагадати, про те, що ми робили велике дослідження про результати ЗНО з української мови. Нас зацікавило, чому саме Закарпаття 4-ий рік поспіль займає останню сходинку за його результатами і чи пов’язано це із функціонуванням шкіл з навчанням мовами національних меншин.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі