fbpx
05 Квітня, 2022

ЄС запускає місію “Ізолюйте Росію від світу”

ЄС запускає місію “Ізолюйте Росію від світу”

Все більше лідерів ЄС просять Брюссель активувати п’ятий пакет санкцій проти Москви після звірств російських військових у зруйнованому українському місті Буча. “На радарі” заборона на торгівлю з РФ за ініціативою Польщі, однак між лідерами ЄС все ще є розбіжності щодо імпорту газу.

На саміті 24-25 березня лідери ЄС вперше додали у висновки посилання на “воєнні злочини”, скоєні Москвою в Україні, підготувавши підставу для судової справи проти російських лідерів, пише Euractiv.

Russian Embargo

У Варшаві політики також розглядають трибунал у Нюрнберзькому стилі для російських політиків, причетних до вторгнення в Україну.

Однак на цьому саміті лідери ЄС не прийняли рішення щодо п’ятого пакету санкцій, заявивши, що такий пакет буде активовано, якщо Росія перетне червону лінію звірств.

“Цю червону лінію зараз перетнуто, і тому розпочато місію “Ізолювати Росію від світу”, – посилаючись на свої джерела в Єврокомісії повідомляє Euractiv.

Запроваджені наразі санкції “очевидно не працюють”, заявив у понеділок міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковені.

“Якщо санкції не кусають, якщо вони не змушують переосмислити, то вони не працюють”, – сказав він телеканалу RTÉ. – “Ірландія буде наполегливо домагатися значного посилення санкцій за межі того, що ми досягли на сьогодні”, – сказав Ковіні, маючи на увазі енергетику, доступ до портів та виключення інших російських банків із системи SWIFT.

Нещодавно Польща закликала до повної заборони торгівлі з Росією, проти чого виступила Прага, яка сказала, що це нереалістичний варіант. Дипломат, який представляє східну країну-члена ЄС, сказав виданню Euractiv, що пропозиція знову на столі.

У Парижі Еммануель Макрон заявив, що події в Бучі виправдовують введення “нового набору санкцій” у найближчі кілька днів, зокрема щодо російського вугілля та нафти. Варто зазначити, що Європа імпортує з Росії близько 40% газу, 25% нафти і 45% вугілля.

“Ембарго на нафту та вугілля” — це одна з можливостей, яка “обговорюватиметься в Брюсселі на COREPER у середу, 6 квітня”, — додали в Єлисейському палаці.

Газ розділяє європейців

Але найгарячіші суперечки залишаються щодо ембарго на імпорт газу з Росії.

Міністр фінансів Австрії Магнус Бруннер підкреслив, що військові злочини в Україні “шокуючі” і що вони повинні мати серйозні наслідки. Водночас він наголосив, що санкції щодо імпорту російських енергоносіїв зашкодять Європі більше, ніж Росії.

Тому, за словами Бруннера, “Австрія не підтримує додаткові санкції щодо газу”, оскільки Європа буде “дуже залежати від російського газу”.

“Я думаю, що всі санкції, які вразили нас більше, ніж росіян, не підійшли б нам. Тому ми проти санкцій щодо нафти і газу”, – додав він.

Австрія імпортує 80% свого газу з Росії і в значній мірі залежить від його стабільного потоку, особливо для промисловості та електростанцій. Австрійська економіка вже потерпає від діючого режиму санкцій, оскільки прогнозований економічний ріст на 2022 рік уже скорочено з 5% до 3,5%.

“Це все ще є зростанням, але, звісно, ​​вже не таким, як нам хотілося б і не таким, як нам потрібно зараз”, – сказав Бруннер.

Натомість Бруннер виступає за розширення санкцій щодо більшої кількості російських осіб, організацій та установ.

З іншого боку, кілька представників італійського уряду погодилися з пропозицією припинити імпорт газу та нафти з Москви.

“Ми ніколи не накладали вето на жодні санкції ЄС, і ми не зупинимо їх у майбутньому. Звірства в Бучі показують нам не лише те, що війна в Україні не закінчена, а й те, що її інтенсивність і жорстокість продовжують зростати”, – сказав міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо після зустрічі зі своїми словенськими та хорватськими колегами в Загребі.

Однак ембарго на російський газ, ймовірно, матиме серйозні наслідки для Італії. Після вторгнення Росії в Україну Італія прискорила процес диверсифікації енергоресурсів, щоб знайти альтернативи постачанню газу з Росії, які задовольняють 40% потреб Італії в енергії.

Щоб замінити 29 мільярдів кубометрів газу, імпортованого з Москви, уряд Італії домагався угод з Алжиром, Лівією, Мозамбіком, Конго, Анголою, Катаром та Азербайджаном.

Тим часом у п’ятницю, 1 квітня Литва стала першою країною ЄС, яка припинила імпорт російського газу. За нею такий крок зробили Естонія та Латвія.

Президент Литви Гітанас Науседа сказав, що “його країна раніше приймала рішення, які сьогодні дозволяють нам без болю розірвати енергетичні зв’язки з агресором”.

“Якщо ми змогли це зробити, решта Європи також зможе це зробити! – заявив він.

Нагадаємо, За допомогою газового терміналу в Клайпеді (Литва) імпортувати до п’ятої частини закупівлі в Росії зможе і Польща. Постачати газ через Литву має намір польська компанія PGNiG.

 

InfoPost.Media

Фото: Telex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі