fbpx
07 Березня, 2022

ЄС розгляне заявку України на вступ, однак деякі країни проти

ЄС розгляне заявку України на вступ, однак деякі країни проти

ЄС офіційно оцінить заявки України, Грузії та Молдови на вступ до блоку. За словами президент Європейської ради Шарля Мішеля, це станеться вже найближчими днями.

Такий крок ініціювали посли ЄС, попросивши Європейську комісію висловити свої думки щодо запитів, які надійшли від цих країн після вторгнення Росії в Україну. Про це повідомляє Politico.

Шарль Мішель

Представники кожної з країн ЄС заявили, що ландшафт безпеки швидко змінюється і це має змусити ЄС швидко розглянути заявки на членство.

Обговорення заявок на членство послами ЄС є лише технічним кроком, однак він має значну символічну цінність. Протягом багатьох років ЄС не бажав швидко рухатися до розширення. Процес гальмували ті його члени, які побоюються розширення, зокрема Франція та Нідерланди. Крім того розширення було під питанням через погані результати в боротьбі з корупцією в нових членах, як-от Болгарія чи Румунія.

Цього разу кілька країн ЄС також виступили проти того, щоб цього тижня надати Україні статус країни-кандидата на вступ до блоку. Про це з посиланням на Bloomberg пише Європейська правда.

За словами євродепутатів, Німеччина, Нідерланди та інші хочуть, щоб Єврокомісія перед прийняттям політичного рішення висловила свою думку щодо готовності України до процесу набуття членства.

Як стверджують дипломати, ці країни хочуть зосередитися на наданні практичної підтримки Україні та припинення війни. Тому початок процесу набуття членства, який може зайняти щонайменше десятиліття, для них не на часі.

Однак для решти країн, які підтримали пропозицію надання Україні статусу кандидата, було б символічно важливо підтримати заявку України. Навіть не зважаючи на тривалість та складність процесу набуття членства в ЄС.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні 28 лютого закликав Євросоюз невідкладно прийняти Україну за новою спеціальною процедурою.

 

InfoPost.Media

Фото: Charles MICHEL / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі