28 Лютого, 2022

Зеленський звернувся до ЄС про прийняття України за спеціальною процедурою

Зеленський звернувся до ЄС про прийняття України за спеціальною процедурою

Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні 28 лютого закликав Євросоюз невідкладно прийняти Україну за новою спеціальною процедурою. Про неї раніше заявляв прем’єр-міністр Едуард Хеґер.

За його словами, він напередодні провів переговори з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн про більш сильні кроки у напрямку євроінтеграції України.

Володимир Зеленський

На думку Зеленського, боротьба за українську державу і Європу дає право Україні звернутись до ЄС про застосування спрощеної процедури вступу до ЄС.

“Ми звертаємося до Європейського Союзу щодо невідкладного приєднання України за новою спеціальною процедурою. Ми вдячні партнерам за те, що вони поряд з нами. Але наша мета – бути разом з усіма європейцями і, головне, бути на рівних. Я впевнений, що це справедливо. Я впевнений, що ми на це заслужили. Я впевнений, що все це можливо”, – заявив Зеленський.

Варто додати, що президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у інтерв’ю Euronews заявила про бажання бачити Україну в ЄС.

“У нас з Україною є процес, наприклад, інтеграції українського ринку в єдиний ринок… У нас дуже тісна співпраця в енергетичній мережі… У нас є багато тем, у яких ми дуже тісно співпрацюємо… Вони (українці) – одні з нас, і ми хочемо, щоб вони були з нами”, – заявила вона.

Однак разом з тим вона не уточнила, які шанси України на вступ до Євросоюзу саме зараз.

Раніше про можливість застосувати спеціальну процедуру для прийняття України до ЄС заявив у інтерв’ю Politico заявив прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хеґер. Він засудив бомбардування російськими військами цивільних споруд в Україні та наполягав на створенні нової процедури членства в ЄС для Києва.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі