19 Жовтня, 2021

ЄС може виключити Україну зі списку безпечних держав через сплеск коронавірусу – ЗМІ

ЄС може виключити Україну зі списку безпечних держав через сплеск коронавірусу – ЗМІ

Європейський союз, за великою ймовірністю, виключить Україну із переліку країн, які наразі вважаються безпечними для в’їзду до країн ЄС. Про це у своєму Twitter повідомив журналіст Радіо Свобода Рікард Юзвяк.

“Україну виключать із переліку безпечних для поїздок з огляду на COVID-19 країн Євросоюзу згодом. Її додали до нього всередині липня, але нещодавній сплеск захворюваності може означати, що країна більше не потраплятиме до цього списку”, – повідомив журналіст.

Foto Ua Pass

Однак, за словами речника міністерства закордонних справ Олега Ніколенка, у разі ухвалення це рішення не скасовує дію безвізу і не передбачає тотального закриття кордонів для українців. Нововведення стосуватимуться тільки тимчасових обмежень на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби. Крім того, рішення так само може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться.

Ніколенко наголосив, що рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу.

Наразі Україна входить до так званого “зеленого списоку”, який востаннє Євросоюзом переглядався 8 жовтня. Тоді українцям, попри недостатню відповідність епідеміологічним критеріям у державі, дозволили залишити право на безперешкодний в’їзд.  Крім України серед третіх країн, яким ЄС дозволив несуттєві поїздки на свою територію, наразі ще 16 держав.

Слід відмітити, що з вівторка, 18 жовтня, у чотирьох областях України почав діяти “червоний” рівень епідемічної небезпеки. До “червоної” зони увійшли Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська області. Також карантинні обмеження посилили у Львові.

Нагадаємо, що раніше Румунія оновила список країн з підвищеним ризиком зараження коронавірусом. Україна потрапила до так званої “червоної” зони разом з Гібралтаром.

 

InfoPost.Media

Фото: Слово і Діло


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі