fbpx
29 Березня, 2022

ЄС має “мотивувати” українських біженців переїхати з Польщі в інші країни

ЄС має “мотивувати” українських біженців переїхати з Польщі в інші країни

Європейський Союз повинен “мотивувати” українців, які втекли від війни у ​​своїй країні до Польщі, переїхати до інших країн союзу. Про це заявила комісар ЄС із внутрішніх справ Ілва Йоханссон.

Польща, найбільша з чотирьох держав-членів ЄС, які межують з Україною, вже прийняла 2,3 мільйона вимушених переселенців. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), це 60 відсотків із 3,8 мільйонів українців, які залишили батьківщину після російського вторгнення.

Ілва Йоханссон

“Важливо мотивувати біженців покинути Польщу і спробувати поїхати до інших держав-членів (ЄС), тому що інакше ситуація не буде стійкою”, – сказала Йоханссон.

Про це вона заявила перед зустріччю з міністрами внутрішніх справ країн-членів ЄС. Під час спілкування міністри шукали спосіб посилити і розділити відповідальність за мільйони біженців з України.

Варто додати, що 4 березня Європейський Союз запровадив досі не використовувану Директиву про тимчасовий захист, яка дозволяє українцям жити, працювати, навчатися та мати доступ до соціальних виплат у будь-якій із 27 країн-членів ЄС.

Йоханссон додала, що Брюссель “не працює над жодними квотами чи розподілом мігрантів” між країнами ЄС. Вона додала, що в той час як на Союз чинили “великий тиск” – особливо на Польщу та Чехію – темпи припливу біженців поступово сповільнюються.

“Це приблизно 50 тисяч людей на день. На піку (міграційна хвиля) було понад 200 тисяч”, – сказала вона.

Хвиля біженців війни з України є найбільшою в Європі після закінчення Другої світової війни. Європейська комісія запропонувала виділити 17 мільярдів євро для найбільш заселених біженцями країн Союзу.

Нагадаємо, що крім якнайшвидшого припинення платежів Росії за нафту, газ та вугілля, Польща, Словенія та Чехія підготували план із 10 пунктів підтримки України та припинення війни. Їх ЄС має виконати, якщо лідери країн-членів дійсно хочуть припинити війну.

 

InfoPost.Media

Фото: D. Umbrasas/LRT


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі