25 Березня, 2022

10 пунктів порятунку України від Польщі, Словенії та Чехії

Окрім якнайшвидшого припинення платежів Росії за нафту, газ та вугілля, Польща, Словенія та Чехія підготували план із 10 пунктів підтримки України та припинення війни. Їх ЄС має виконати, якщо лідери країн-членів дійсно хочуть припинити війну.

Ці пункти, описані прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, опублікувало видання Politico.

“Якщо Київ впаде, це буде кінець Європи, якою ми її знаємо. Минув місяць, як Росія розпочала повний наступ на Україну. Відтоді Захід ввів чотири пакети санкцій проти Росії, але війна триває. Заходів явно недостатньо. Потрібно зробити набагато більше, і швидко”, – зазначив польський прем’єр.

Матеуш Моравецький

Моравецький згадав також про свій візит до Києва прем’єр-міністром Словенії Янезом Яншою, прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою та лідером партії влади Польщі Ярославом Качинським.

10 кроків до закінчення війни

  1. Потрібно відключити всі російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT, інакше російська економіка адаптується до нових умов протягом кількох тижнів.
  2. Потрібно запровадити єдину політику надання притулку для російських солдатів, які відмовляються служити злочинному режиму у Москві.
  3. Потрібно повністю зупинити російську пропаганду в Європі.
  4. Потрібно заблокувати російські кораблі в європейських портах.
  5. Необхідно ввести таку ж блокаду автомобільного транспорту в Росію та з Росії.
  6. Потрібно запровадити санкції не лише щодо олігархів, а й щодо всього їхнього бізнес-середовища.
  7. Потрібно призупинити видачу віз усім громадянам Росії, які хочуть в’їхати до ЄС – російський народ повинен зрозуміти, що він отримує наслідки через цю війну.
  8. Потрібно запровадити санкції проти всіх членів путінської партії “Єдина Росія”.
  9. Потрібно запровадити повну заборону на експорт у Росію технологій, які можуть бути використані у військових цілях.
  10. Потрібно виключити Росію з усіх міжнародних організацій – не можна сидіти за одним столом із злочинцями.

Однак такий перелік заходів не є вичерпним, якщо Росія не передумає відкликати своїх військових.

“Якщо це не зупинить війну, то треба йти далі. У Києві ми запропонували миротворчу місію під егідою НАТО та інших міжнародних організацій. Якщо ми не можемо запровадити ефективні санкції, у нас немає вибору: ми повинні захищати народ України нашими власними щитами”, – зазначив Моравецький.

За його словами, Путін повинен знати, де червона лінія — лінія, яку він не може переступити. Те, що Росія має ядерний арсенал, не може бути приводом для пасивності.

Нагадаємо, що Польща також має намір переконати партнерів створити заборонену для польотів зону над Україною, про що неодноразово просив президент Володимир Зеленський. Але провідні західні політики неодноразово відкидали його, заявляючи, що це втягне Альянс у війну з Росією.

 

InfoPost.Media

Фото: polskieradio.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі