fbpx
15 Листопада, 2021

Виплати дітям за рахунок мільйонерів: Словаччина починає податкову реформу

Виплати дітям за рахунок мільйонерів: Словаччина починає податкову реформу

У Словаччині запровадять податок для мільйонерів, збільшать виплати на виховання і оздоровлення дітей, а працюючим батькам нададуть додаткові щомісячні виплати від 100 до 200 євро. Першу частину податкової реформи, спрямованої на покращення добробуту словацьких сімей презентував міністр фінансів Словацької республіки Ігор Матович (Igor Matovič).

Основна реформа є частиною фінансованого ЄС плану відновлення Братислави, заснованого на програмній заяві уряду, повідомляє euractiv.com.

Igor Matovic

За пропозицією уряду, працюючі батьки зможуть отримувати від держави 200 євро на місяць, а непрацюючі батьки — 100 євро. Будуть збільшені надбавки на дитину, запроваджено надбавку за догляд за дітьми, а також буде діяти надбавка на оздоровлення дітей.

Державні витрати на сімейні заходи відповідно збільшаться на 1,2 млрд євро. Основою його фінансування, за словами Матовича, стане новий податок для мільйонерів у розмірі 0,1% на рік на активи понад 1 мільйон євро. Власники таких активів будуть змушені декларувати своє майно. Іншим джерелом фінансування реформи може стати скорочення штату державного управління на 2% та зменшення витрат на озброєння.

У другій і третій частинах реформи, презентація яких запланован на 15-16 листопада, планується внести зміни до оподаткування праці та бізнесу.

Пакет змін має вступити в дію з 1 січня 2023 року. Але, за словами Матовича, “при наявності доброї волі”окрему зміни країна може поступово вводити з січня 2022 року.

Варто нагадати, що у Словаччині також хочуть полегшити можливість працевлаштування медикам з інших країн. З цією метою тут планують прийняти поправки до Закону про медичних працівників та професійні організації у сфері охорони здоров’я, який зараз проходить міжвідомче обговорення.

 

InfoPost.Media

Фото: REUTERS


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі