fbpx
16 Березня, 2022

Ви воюєте за всю Європу: прем’єри Чехії, Польщі та Словенії висловили підтримку Україні у Києві

Ви воюєте за всю Європу: прем’єри Чехії, Польщі та Словенії висловили підтримку Україні у Києві

Європа стоїть на боці України. У цьому запевнив у Києві прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

До столиці України, яку намагаються оточити російські війська, він прибув у вівторок на поїзді разом із прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким та прем’єр-міністром Словенії Янезом Яншем.

У зустрічі не зміг взяти участь через питання безпеки прем’єр Словаччини Едуард Хегер, пише SME.

прем'єр міністри ЄС у Києві

Сам Володимир Зеленський охарактеризував візит як сильну демонстрацію підтримки.

“Ми знаємо, що ви також боретеся за наше життя і нашу свободу. Ви не самотні, наша країна на вашому боці. Європа поруч з вами”, – сказав Фіала журналістам після зустрічі з Зеленським.

У свою чергу, глава уряду Польщі Моравецький наголосив, що Україна повинна мати у своєму розпорядженні зброю, щоб ефективно захищатися.

“Ми спробуємо організувати підтримку Україні у всьому світі. Ми ніколи вас не залишимо на самоті, бо бачимо, що ви воюєте не лише за свою країну, але й за всю Європу”, – сказав глава уряду Польщі.

Він також сказав, що Україні потрібно дати кандидатський статус членства ЄС і прийняти її.

А прем’єр-міністр Словенії Янез Янша заявив, що Україна належить до Європи.

“Ми, звичайно ж, підтримаємо ваше членство в Євросоюзі”, – сказав Янша. “Ми тут, щоб підтримати Україну, яка зараз бореться проти російської агресії і боронить всі європейські устої – права людини, свободу та демократію”.

Варто додати, що напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до офіційного Будапешта та дорікнув міністру МЗС Угорщини Петеру Сійярто в “короткій пам’яті”. Він висловив сумніви у тому, що угорський міністр пам’ятає боротьбу Угорщини проти радянських військ.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі