fbpx
21 Грудня, 2021

Вступ до НАТО та спільні навчання: про що домовлялись керівники оборонних відомств України в Угорщині

Вступ до НАТО та спільні навчання: про що домовлялись керівники оборонних відомств України в Угорщині

Міністр оборони України Олексій Резніков та Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний провели робочу зустріч зі своїми угорськими колегами у Будапешті. У вівторок, 21 грудня, вони обговорили безпекову ситуацію в Європі, проведення спільних україно-угорських миротворчих навчань та співпрацю в кіберобороні. 

Однією з тем розмови з Міністром оборони Угорщини Тібором Бенкьо та Командувачем Збройних Сил Угорщини генерал-лейтенантом Ромулусом Русін-Сенді стали спільні заходи у напрямах професійної підготовки та підготовки військ. Так, сторони домовились провести спільні заходи бойової підготовки, в тому числі й Сил спеціальних операцій. Про це повідомляє управління преси та інформації Міністерства оборони України.

9d2e6c31ecdc07211bdd6d9b5a0cd2da4e95ef03

Також зосередились на питаннях взаємодії в рамках багатонаціонального інженерного батальйону “ТИСА” із залученням інших європейських партнерів.

Угорщина запевнила про свою підтримку України у питанні проведення спільних миротворчих навчань.

“Двосторонні відносини між Україною та Угорщиною завжди мають добросусідський характер, основою чого є багаторічна спільна історія з подолання викликів та загроз, що випадали на долю наших народів у різні часи. Хочу підкреслити, що Україна залишається відданою розвитку конструктивного та предметного діалогу між нашими країнами. Наша делегація приїхала до друзів”, – наголосив Міністр оборони України Олексій Резніков у ході візиту.

Одним з пріоритетних напрямків двосторонньої співпраці сторони вбачають також співробітництво між оборонними відомствами у галузях, які посилять обороноздатність обидвох країн. Особливо це стосується сфери кібероборони.

58e9bb28b5e17c32b57cac0ea2eb382037cf9579

Окремим питанням перемовин з угорськими колегами стало питання вступу України до НАТО. Делегації обговорили досвід вступу до Альянсу Угорщини. Міністр оборони Угорщини запевнив у підтримці України на шляху приєднання та наголосив на тому, що Угорщина радо поділиться цим досвідом. За словами Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, Україна вже втілила 300 стандартів НАТО.

У підсумку зустрічі українська делегація висловила вдячність за підтримку Угорщини під час обговорення в ЄС питання щодо надання матеріально-технічної допомоги на оборонні потреби України. Його обговорювали в рамках новоствореного Європейського фонду забезпечення миру (EPF).

Нагадаємо, візит міністра оборони та головнокомандувача ЗСУ відбувся на тлі інформаційного вкиду в російських та угорських медіа. Російські пропагандистські ЗМІ опублікували інформацію про начебто передислокування української 128-ї гірсько-штурмової бригади із зони ООС до кордону з Угорщиною.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі