fbpx
14 Вересня, 2021

Вслід за Зеленським: прем’єр-міністр Шмигаль підтримав подвійне громадянство в Україні

Вслід за Зеленським: прем’єр-міністр Шмигаль підтримав подвійне громадянство в Україні

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підтримав тезу президента Володимира Зеленського про важливість подвійного громадянства в Україні. Проте з обмовкою, що це не стосується держави-агресора – Росії. Про це він заявив на пресконференції 14 вересня.

“Скажу особисту думку. Подвійне громадянство – це ознака цивілізованих країн. У багатьох цивілізованих країнах – це звичайна норма. Звичайно, це має бути відкрита, прозора й транспарентна річ. Не припускається подвійне громадянство із країною-агресором… Моя позиція – подвійне громадянство має бути. Це посилить нас”.

За словами прем’єра, чимало українців, які живуть за кордоном, хотіли б залишати собі український паспорт, приймаючи при цьому громадянство іншої країни.

Раніше думку про необхідність прийняття законодавства про подвійне громадянство в Україні під час свого виступу у Стенфорді озвучив Володимир Зеленський. Однак, за його словами, такий крок не на часі через паспортизацію Росією українських громадян на території тимчасово окупованих Криму, Донецької та Луганської областей.

“Так я виступаю за подвійне громадянство. Розглядається це питання серед парламентарів України. Але тут дуже важливо, чи це дійсно на часі саме сьогодні… Ви знаєте правду, що є паспортизація… була довгою впродовж більше як 20 років російськими паспортами громадян України на території Криму. Зараз відбуваються паралельні речі на території тимчасово окупованого Донбасу. Біля 600 тисяч російських паспортів роздано на наших українських територіях, які зараз окуповані”, – зазначив президент.

Денис Шмигаль підкреслив, що наразі на розгляді парламенту знаходяться одночасно кілька законопроектів, що стосуються питання подвійного громадянства.

Попередню спробу Зеленського узаконити отримання українцями подвійного громадянства у 2020 році зупинив негативний висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради (ГНЕУ). Експерти управління висловили побоювання, що новий закон “потенційно призведе до поширення в Україні випадків “узаконеного” множинного (подвійного) громадянства та створюватиме певні ризики для національної безпеки України, зважаючи на те, що наша держава наразі перебуває в стані фактичного збройного конфлікту з Російською Федерацією”.

Слід наголосити, що діюче українське законодавство не передбачає подвійного громадянства. За Конституцією, в Україні існує тільки єдине громадянство, а підстави його набуття чи втрати визначаються законом. А відповідний закон, в свою чергу, передбачає автоматичне позбавлення українського паспорта у разі добровільного набуття громадянства іншої країни.

InfoPost.Media

Фото: uadiaspora.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі