Новини 01 Грудня 17:35

Володимир Зеленський підтримав петицію за приєднання України до Стамбульської конвенції

Президент України Володимир Зеленський виступив на підтримку ратифікації “Стамбульської конвенції”, метою якої є захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, а також забезпечення належного реагування на випадки такого насильства.

Про інформує Офіс президента.

“Глава держави у червні 2020 року підтримав електронну петицію із закликом ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, відому також як Стамбульська конвенція”, – йдеться у повідомленні Офісу.

6oppxh6pefdt5ln6eevf

Крім того в Офісі президента завершують підготовку до подання на розгляд Верховної Ради проєкту закону “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами”.

Як зазначають в ОП, позиція Володимира Зеленського щодо необхідності приєднання України до цієї Конвенції принципова й незмінна. Після завершення відповідних процедур Глава держави буде готовий внести на розгляд парламенту вказаний законопроєкт. Тому наразі найважливішим питанням є консолідація зусиль усіх сторін навколо ратифікації Україною Стамбульської конвенції.

Варто нагадати, що Стамбульська конвенція або Конвенція Ради Європи про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне і сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію. Наразі серед підписантів – 46 країн і Євросоюз. Ще 11 країн, у тому числі і Україна, не ратифікували цю угоду.

Підписання Стамбульської конвенції Україною відбулось ще у 2011 році, але вона залишилась досі не ратифікованою через протести церков та консервативних політиків.

Варто нагадати, що раніше у листопаді глава МЗС України Дмитро Кулеба озвучив основні очікування від формату “Східного партнерства” у Європі. За його словами, саме зараз за всю історію його існування настав вирішальний момент, який або виведе співпрацю на новий рівень, або ускладнить можливості якісної комунікації.

 

InfoPost.Media

Фото: volnovakha.city


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі