fbpx
01 Грудня, 2021

Володимир Зеленський підтримав петицію за приєднання України до Стамбульської конвенції

Володимир Зеленський підтримав петицію за приєднання України до Стамбульської конвенції

Президент України Володимир Зеленський виступив на підтримку ратифікації “Стамбульської конвенції”, метою якої є захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, а також забезпечення належного реагування на випадки такого насильства.

Про інформує Офіс президента.

“Глава держави у червні 2020 року підтримав електронну петицію із закликом ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, відому також як Стамбульська конвенція”, – йдеться у повідомленні Офісу.

6oppxh6pefdt5ln6eevf

Крім того в Офісі президента завершують підготовку до подання на розгляд Верховної Ради проєкту закону “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами”.

Як зазначають в ОП, позиція Володимира Зеленського щодо необхідності приєднання України до цієї Конвенції принципова й незмінна. Після завершення відповідних процедур Глава держави буде готовий внести на розгляд парламенту вказаний законопроєкт. Тому наразі найважливішим питанням є консолідація зусиль усіх сторін навколо ратифікації Україною Стамбульської конвенції.

Варто нагадати, що Стамбульська конвенція або Конвенція Ради Європи про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне і сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію. Наразі серед підписантів – 46 країн і Євросоюз. Ще 11 країн, у тому числі і Україна, не ратифікували цю угоду.

Підписання Стамбульської конвенції Україною відбулось ще у 2011 році, але вона залишилась досі не ратифікованою через протести церков та консервативних політиків.

Варто нагадати, що раніше у листопаді глава МЗС України Дмитро Кулеба озвучив основні очікування від формату “Східного партнерства” у Європі. За його словами, саме зараз за всю історію його існування настав вирішальний момент, який або виведе співпрацю на новий рівень, або ускладнить можливості якісної комунікації.

 

InfoPost.Media

Фото: volnovakha.city


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі