Дві ділянки внутрішньої об’їзної дороги Братислави на D1 і D2 з 1 січня 2022 року знову включили до мережі визначених ділянок платних доріг. З 1 березня вони також стануть платними.
Цими ділянками стали Ламач – Печня (Lamač – Pečňa) на автомагістралі D2 та прилегла ділянка Печня – Портовий міст (Pečňa – Prístavný most) на автомагістралі D1. Про це повідомляє pravda.sk.
На початку цього року до автомагістралі D1 додали ще одну нову ділянку – південний об’їзд Пряшова (južný obchvat Prešova). Нею автомобілісти користуються з кінця жовтня 2021 року.
“Мережу визначених ділянок доріг також доповнюють три ділянки завершеного проекту D4/R7 поблизу Братислави між Яровцями (Jarovce) та Рачою (Rača) на автомагістралі D4. Одна визначена ділянка дороги змінена на зовнішній кільцевій дорозі Братислави”, – зазначають у компаніїї SkyToll.
Компанія SkyToll займається інтелектуальними інформаційними системами дорожнього руху у Словаччині.
Дві ділянки на D1, що ведуть їх до Жиліни (Žilina) та Тренчина (Trenčín), змінили категоризацію. З них визначили ділянки доріг 1-го класу. З’єднавши автомагістраль D1 і дорогу Сенца (senecká cestа), була створена нова визначена ділянка дороги II класу.
З 1 січня 2022 року було додано ще дев’ять ділянок, а 15 визначених ділянок доріг було змінено. Після всіх коригувань, у тому числі тих, що не впливають на розмір плати за проїзд (ділянки з нульовою платою), кількість розмежованих ділянок доріг зросла з 1992 до 1998. Довжина розмежованої мережі збільшена на 32 кілометри – до 8231 кілометрів.
Варто додати також, що міністерство транспорту та будівництва Словаччини готує техніко-економічне обґрунтування продовження автомагістралі D1 до кордону з Україною. Національна автомобільна компанія виділила на це понад 700 тис. євро. У той же час Кошицький самоврядний край (KSK) почав готувати власне техніко-економічне обґрунтування щодо з’єднання автомагістралі D1 та дороги від Бідовця до державного кордону з Україною, на це затвердили півмільйона євро.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.