fbpx
07 Квітня, 2022

Чеський парламент визнав Голодомор в Україні 1932-33 років актом геноциду українського народу

Чеський парламент визнав Голодомор в Україні 1932-33 років актом геноциду українського народу

Депутати Чеського парламенту нагадали про голод, що спалахнув в Україні у 1932-1933 роках, та визнали його геноцидом українського народу. На пленарному засіданні також порівняли цей період із нинішньою ситуацією в Україні, яка вже понад місяць протистоїть російській агресії.

У прийнятій парламентом резолюції зазначено, що парламент “визнає штучний голод 1932-1933 років в Україні жахливим геноцидом проти українського народу та людства” і “рішуче засуджує ці злочини проти українського народу, масові репресії та порушення прав та свобод людини”. Про це пише портал Novinky.

чеський парламент

Під час дебатів депутати порівняли сталінський режим з режимом нинішнього президента Росії Володимира Путіна.

Про прийняття парламентом Чехії резолюції про визнання голодомору геноцидом написав на своїй сторінці у Твіттер Посол України в Чехії Євген Перебийніс, який розмістив і сам текст резолюції українською мовою.

“Постанова Палати депутатів Парламенту Чехії про визнання Голодомору 1932-33 рр. актом геноциду Українського народу. Робота над нею тривала кілька років. Щиро дякую автору – Голові Комітету з питань безпеки, Голові групи дружби “Чехія-Україна” Павелу Жачеку за такий сильний текст”, – написав Перебийніс.

Про що йдеться в постанові

Палата депутатів парламенту Чеської Республіки заявляє перед народом України, особливо перед тими, хто пережив голод, а також сім’ями та родичами мільйонів загиблих, що

(а) визнає штучний голод 1932-1933 років в Україні жахливим злочином геноциду проти українського народу та людства;

(b) рішуче засуджує ці злочини проти українського народу, масові репресії та порушення прав і свобод людини;

(в) з глибоким сумом вклоняється пам’яті жертв голодомору в Україні, який був свідомо спровокований жахливим тоталітарним режимом у 1932-1933 роках з метою зламати опір українського народу насильницькій колективізації та підірвати його національну самовпевненість;

г) від імені чеського народу висловлює глибоке співчуття рідним і близьким мільйонів людей, які вже стали жертвами голоду, який свідомо і цілеспрямовано спровокував злочинний сталінський режим;

(e) у контексті нинішньої військової агресії Російської Федерації проти України, висловлює свою рішучість сприяти поширенню міжнародних принципів, включаючи встановлення осіб, які вчинили ці злочини, які б запобігли подібній трагедії в будь-якому місці в світ.

Нагадаємо, раніше Чеський католицький священник, теолог і філософ Томаш Галік і колишній дипломат, директор бібліотеки імені Вацлава Гавела Міхаель Жантовський запропонували вручити цьогорічну Нобелівську премію миру Президентові України Володимиру Зеленському.

 

InfoPost.Media

Фото: Telex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі