fbpx
26 Лютого, 2022

Віктор Орбан підтримав відключення Росії від SWIFT – прем’єр Польщі

Віктор Орбан підтримав відключення Росії від SWIFT – прем’єр Польщі

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан начебто погодився долучитись до ініціативи європейських держав щодо відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT.

Про це заявив його польський колега Матеуш Моравецький.

Матеуш Моравецький.

За словами Моравецького, Віктор Орбан запевнив його в своїй підтримці санкцій проти РФ, зкорема й блокування SWIFTу.

“Сьогодні я знову розмовляв із премʼєр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. І він ще раз запевнив мене у своїй підтримці далекосяжних санкцій проти Росії. У тому числі про блокування системи SWIFT”, – зазначив він.

Опосередковано підтвердив це і глава угорського МЗС Петер Сійярто, опублікувавши вже другу заяву за день з цього приводу.

“Угорщина хотіла б миру. Тому ми працюємо, тому я веду перемовини з представниками російського та українського урядів про початок прямих переговорів у Будапешті. Для цього я також буду просити допомоги у лідерів ООН сьогодні і тут, у Нью-Йорку”, – зазначив він.

За словами Сійярто, деякі представники міжнародної політики та міжнародної преси поширюють неправдиві новини і брехню щодо позиції Угорщини.

“Я не розумію, як у той час, коли люди вмирають, коли йде війна, дехто керує фабриками фейкових новин. І тепер брешуть, що Угорщина блокує частину санкцій проти Росії, наприклад, щодо системи SWIFT. Нехай уже буде зрозумілим: ЦЕ НЕПРАВДА! Ми ніколи не виступали проти жодної з пропозицій щодо санкцій, ми не блокували і не блокуємо нічого” – написав Сійярто.

Однак варто зазначити, що офіційних заяв безпосередньо від Віктора Орбана наразі не прозвучало.

Нагадаємо, раніше про те, що ЄС розглядає відключення Росії від системи SWIFT, однак не всі країни Європи готові підтримати таке рішення заявив і президент США Джо Байден.

Видання СNN, посилаючись на високопоставлені джерела в ЄС, зазначило, що у країнах-членах існує розрив між такими країнами, як Польща, Естонія, Латвія та Литва, які хочуть відключення від SWIFT як частину пакету санкцій, а також тими державами, які мають міцніші економічні зв’язки з Росією і не хочуть, щоб SWIFT включали в нові санкції. Видання назвало 4 такі держави – Німеччина, Італія, Угорщина і Кіпр, однак не зазначило, чи це виключний перелік.

 

InfoPost.Media

Титульне фото: bigkyiv.com.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі