25 Травня, 2022

Війна в Україні загрожує безпеці Угорщини – Сійярто

Війна в Україні загрожує безпеці Угорщини – Сійярто

Угорщина залишається “на стороні миру” і докладає всіх зусиль для підтримки миру в Україні. Про це заявив у вівторок міністр закордонних справ Петер Сійярто, виступаючи у парламенті країни.

Сійярто сказав, що кожен день війни в Україні становить серйозну загрозу безпеці Угорщини.

“Тому ми зацікавлені в тому, щоб в Україні якомога швидше настав мир. Угорщина на стороні миру і зробить все можливе, щоб сприяти миру по сусідству”, – сказав він.

Szijjártó Péter

Сійярто додав, що зараз найважливішим обов’язком уряду є гарантування безпеки для угорського народу.

“Тому уряд Угорщині і надалі не буде постачати в Україну зброю і не дозволить аби вантажі були знищені як військові об’єкти, але надаватиме всіляку допомогу українському народу, який потрапив у біду”, – сказав він.

Міністр повідомив, що наразі в Угорщину прямо чи опосередковано з України прибуло 724 639 осіб. Влада їх усіх прийняла, подбала про всіх і допомагає з працевлаштуванням тим, хто вирішив тут залишитися на довше.

Також він попросив “від імені всіх порядних угорців” не плутати українських біженців з нелегальними мігрантами.

“Нелегальні мігранти, які штурмують наші південні кордони”, не мають права в’їжджати в Угорщину після перетину кордонів кількох безпечних країн”, – додав Сійярто.

За його словами міжнародне право дає чіткі вказівки з цього приводу.

Сійярто зазначив, що нещодавно уряд запропонував пакет підтримки на загальну суму 14 мільярдів форинтів (37 мільйонів євро) для покращення гуманітарної ситуації в Україні. Угорщина готова брати участь у реконструкції знищеної школи та лікарні, запропонувала надати мобільні будинки для внутрішньо переміщених осіб та 1000 стипендій для українських студентів. Крім того, угорські лікарні готові лікувати поранених українських бійців без будь-яких обмежень щодо їх кількості та надати медичну допомогу 130 дітям з України.

Новий уряд Угорщини

24 травня в парламенті Угорщині прем’єр-міністр Віктор Орбан представив членів нового уряду країни.

За його словами завдання нового кабінету окреслені чисельними “небезпеками і особливо війною”. Уряд повинен буде зберегти та зміцнити безпеку Угорщини та Карпатського басейну, підтримувати угорські сім’ї, стимулювати угорські компанії та підтримувати економіку на шляху зростання, сказав Орбан.

“Десятиліття небезпек, невизначеності та воєн” призвело до “потоку біженців, безпрецедентного зростання цін на енергоносії, паливо та до інфляції”, – додав Орбан.

За його словами, наразі насувається найбільша геополітична реорганізація 21 століття разом із глобальною енергетичною та продовольчою кризою. Він очікує подальшої дестабілізації “вразливих країн з великим населенням”, нових великих хвиль міграції і, таким чином, все більш зростаючих проблем для “багатшої частини світу, включаючи Угорщину”.

Орбан вчергове розкритикував керівництво Європейського Союзу, яке, на його думку, приймає “ірраціональні рішення”.

“У такі часи Угорщина не може дозволити собі розкіш безвідповідальності, роз’єднаності та слабкості”, – сказав Орбан.

Нагадаємо, у вівторок, 24 травня, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про надзвичайний стан через війну в Україні. Передувало цьому підписання президенткою Угорщини Каталін Новак поправки до Основного закону (Конституції Угорщини), яка дозволить оголосити надзвичайний стан у разі гуманітарної катастрофи чи збройного конфлікту в сусідній країні.

 

InfoPost.Media  за матеріалами Hirado.hu, Index

Фото: Szijjártó Péter/ Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі