fbpx
03 Лютого, 2022

Відокремлення Закарпаття та популяризація бойовиків: СБУ викрила мережу дезінформаторів

Відокремлення Закарпаття та популяризація бойовиків: СБУ викрила мережу дезінформаторів

Працівники Служби безпеки України виявили нову мережу поширення дезінформації та закликів до захоплення влади в Україні. “Інтернет-агентів”, діяльність яких за даними спецслужби координували з РФ, викрили у Закарпатській області, в Маріуполі та Кропивницькому.

Для поширення деструктивного контенту зловмисники використовували десятки фейкових акаунтів, повідомляє пресцентр СБУ.

6c218003082ccde85cf082f866804bcb

Інформацію для поширення брали із російських пропагандистських сайтів і поширювали через соцмережі, у тому числі заборонені в Україні.Через розповсюдження провокаційних закликів вони намагались розхитувати внутрішньо-політичну обстановку в різних регіонах країни.

На Закарпатті за підозрою в поширенні дезінформації затримали двох місцевих жителів. Вони за завданням своїх “кураторів” поширювали агітацію за відокремлення області від України.

Ініційована СБУ судово-лінгвістична експертиза підтвердила наявність публічних закликів до злочинних дій. У межах кримінального провадження обом зловмисникам повідомили про підозру за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Одного зі зловмисників затримали у Маріуполі. Він також закликав до агресивної війни проти України та популяризував угруповання бойовиків ОРДЛО. Крім того, він підшукував своїх “прихильників” для їх вербування та залучення до протиправної діяльності. Наразі суд вирішує щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У Кропивницькому силовики затримали представника місцевої громадської організації, який через інтернет закликав до захоплення влади в Україні. Також він намагався проводити підривну діяльність серед мешканців обласного центру для дестабілізації внутрішньої обстановки в регіоні.

Йому повідомили про підозру за ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що у словацьких соцмережах правоохоронці виявили фейки щодо перекидання іноземних військ через територію Словаччини нібито через загострення ситуації в Україні. Як стверджують в поліції, ці публікації використовуються невідомими як доказ надзвичайної мобілізації, окупації Словацької Республіки іноземними державами, особливо США, і як доказ початку війни проти Росії.

 

InfoPost.Media

Фото: СБУ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі