У словацьких соцмережах виявили фейки щодо перекидання іноземних військ через територію Словаччини нібито через загострення ситуації в Україні.
Про дезінформацію повідомили співробітники поліції у своєму профілі Hoaxes and Fraud – Police of the Slovak Republic у соцмережі. Про це пише pravda.sk.
За словами правоохоронців, на тлі конфлікту між Російською Федерацією та Україною все частіше почала з’являтися оманлива інформація.
Як стверджують в поліції, ці публікації використовуються невідомими як доказ надзвичайної мобілізації, окупації Словацької Республіки іноземними державами, особливо США, і як доказ початку війни проти Росії.
“Переміщення іноземних військ територією Словацької Республіки проходить десятиліттями і не є чимось незвичайним. Вони є результатом міжнародних угод і наших зобов’язань. Такі ж переміщення військ є і в інших країнах. Словацькі війська також переміщуються по чужих територіях, наприклад, на різноманітні навчання тощо”, – пояснили в поліції.
Правоохоронці додають, що в нинішній міжнародній атмосфері подібні фейки з’являтимуться щодня.
У поліції також повідомили, що на сайті Міністерства оборони Словацької Республіки є попередження щодо переміщення військ територією Словацької Республіки.
Наприкінці січня у соцмережах в Румунії також почали поширюватись відео з пересуванням військової техніки. Дописи супроводжувались текстом, який мав створити уявлення, ніби рух техніки пов’язаний із загостренням ситуації на кордоні України. Однак про неправдивість цих відеороликів заявили в Міноборони Румунії.
У цьому контексті радимо переглянути російські спецоперації, в яких аналогічними є не тільки наративи, а й навіть гасла:
- Російський слід проблем на Закарпатті: хто роздмухує конфлікт між Україною та Угорщиною
- Палити і підривати: хроніка нищення угорських символів та будівель на Закарпатті
- Новий рівень угорського конфлікту: хто стоїть за вимогами відокремлення Закарпаття
Фото з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.