fbpx
18 Листопада, 2021

Від 155 євро на двох: ТОП-40 найдешевших міст Європи для вікенд-відпочинку українців

Від 155 євро на двох: ТОП-40 найдешевших міст Європи для вікенд-відпочинку українців

Британська компанія Post Office Travel Money регулярно аналізує витрати, які необхідні для відпочинку, щоб люди могли планувати свої поїздки до різних міст відповідно до розміру власного гаманця.

Цього разу опублікували ТОП-40 різних місць на континенті та склали рейтинг міст, де можна найдешевше відпочити.

Albansko Tirana

Найдешевший відпочинок виявився у Тирані (столиця Албанії). А найдорожче місто для вікенду – Осло (Норвегія).

Компанія відстежує ціни за різними категоріями – скільки коштує чашка кави, пляшка пива, пляшка коли, келих вина, вечеря з трьох страв, квиток з аеропорту до центру, 48-годинний квиток на громадський транспорт, оглядовий автобус, квитки у музеї та галереї, а також проживання на дві ночі у вихідний для двох осіб у 3-зірковому готелі.

З сорока міст найдешевше – Тирана, де відпочинок на двох обійдеться близько 155 євро. Наприклад, кава коштує там 70 центів, готель 72 євро за ніч, а проїзд на громадському транспорті на два дні менше 2-х євро. Порівняно з минулим роком ціни знизилися на 8,2 відсотка.

Найбільше зниження цін цього року було зафіксовано в Любляні (Словенія), яка посіла 13-те місце із бюджетом 270 євро. Це на 15 відсотків менше, ніж у минулому році.

Другим найдешевшим містом Європи є Катовіце (Польща), проживання в якому коштує 191 євро. На третьому місці Вільнюс (195 євро).

Cеред великих міст з популярних напрямків найдешевшим є Лісабон, куди поїздка на вихідні обійдеться у 211 євро.

Відпочинок у скандинавських країнах традиційно найдорожчий. Цього року ви заплатите найбільше за поїздку до Осло (Норвегія), де перебування обійдеться у 500 євро. Порівняно з попереднім опитуванням ціни там зросли на 16 відсотків.

 

А як у сусідніх країнах?

Вихідні в Будапешті коштують 250 євро, а у Братиславі 253 євро, що на 3 відсотка більше, ніж минулого року.

Прага – чотирнадцяте найдешевше місто, але порівняно з минулим роком ціни тут зросли на 15 відсотків. А у Відні проживання подорожчало на 19 відсотків.

У межах однієї країни ціни також можуть суттєво різнитися. Наприклад, у Хорватії набагато дешевше проживання в столиці Загребі (245 євро), аніж у курортному Дубровнику, де ви заплатите на 39 відсотків більше.

Так само в Італії та Іспанії. Наприклад, відпочинок в італійській столиці на 37 відсотків дешевший, ніж у Венеції. А Барселона на 12 відсотків дорожча за Мадрид.

ТОП-40 європейських міст від найдешевших до найдорожчих:

1. Тирана, Албанія
2. Катовіце, Польща
3. Вільнюс, Литва
4. Лісабон, Португалія
5. Рига, Латвія
6. Варшава, Польща
7. Загреб, Хорватія
8. Будапешт, Угорщина
9. Братислава, Словаччина
10. Краків, Польща
11. Порту, Португалія
12. Лілль, Франція
13. Любляна, Словенія
14. Прага, Чехія
15. Таллінн, Естонія
16. Мадрид, Іспанія
17. Тулуза, Франція
18. Ніцца, Франція
19. Рим, Італія
20. Дубровник, Хорватія
21. Единбург, Шотландія
22. Барселона, Іспанія
23. Зальцбург, Австрія
24. Лондон , Англія
25. Кардіфф, Уельс
26. Берлін, Німеччина
27. Антверпен, Бельгія
28. Париж, Франція
29. Белфаст, Північна Ірландія
30. Відень, Австрія
31. Дублін, Ірландія
32. Женева, Швейцарія
33. Брюгге, Бельгія
34. Амстердам, Голландія
35. Венеція, Італія
36. Стокгольм, Швеція
37. Копенгаген, Данія,
38. Гельсінкі, Фінляндія
39. Рейк’явік, Ісландія
40. Осло, Норвегія

Раніше ми розповідали вже про те, що Європейський союз 9 листопада 2021 року офіційно виключив Україну зі так званого “зеленого списку” безпечних країн для подорожей, зважаючи на ситуацію з захворюваністю на COVID-19 у країні. Утім щеплені зареєстрованими у ЄС вакцинами (BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson&Johnson) українці й надалі зможуть їздити до більшості країн Шенгенської зони. Ми зібрали великий список країн, які залишились відкритими для українців (для отримання оперативнішої інформації все ж радимо користуватись сервісом консульської служби МЗС України).

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі