fbpx
30 Листопада, 2021

Ветеран Першої світової війни Екатерина Теодорою стала першою жінкою, яка з’явиться на румунській банкноті

Ветеран Першої світової війни Екатерина Теодорою стала першою жінкою, яка з’явиться на румунській банкноті

Вперше в історії Румунії на офіційній банкноті з’явиться обличчя жінки. Портрет ветерана Першої світової війни Катерини Теодорою (Ecaterina Teodoroiu) з 1 грудня з’явиться на банкноті номіналом 4 євро.

Після смерті свого брата, сержанта румунської армії, вона вступила до збройних сил і служила солдатом на передовій, повідомляє Euronews.

“По-перше, вона була першою жінкою-офіцером у румунській армії, тому це питання громадського інтересу”, – пояснив голова Національного банку Румунії (БНР) Мугур Ісареску (Mugur Isarescu).

Screenshot 4

За його словами, серед громадян Румунії ідея розміщення портрету жінки отримала велику підтримку, адже пропагує та зміцнює гендерну рівність, а також показує роль, яку жінки відіграють в історії та суспільстві Румунії.

Лейтенант Катерина Теодорою, яка багатьма шанувальниками історії світової війни вважається іконою фемінізму, загинула у битві в Марашешті в 1917 році. У період між двома світовими війнами вона мала в Румунії репутацію національної героїні, їй було встановлено чотири пам’ятники.

Нагадаємо, раніше ми розповідали історію українського румуна про мости між географічними кордонами, окреслені річками Прут та Сірет, та про кордони, що будуються між кожним жителем Сігету та Солотвина, між окремими індивідами.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі