fbpx
15 Грудня, 2021

Венеціанська комісія розкритикувала угорський закон про заборону пропаганди гомосексуалізму

Венеціанська комісія розкритикувала угорський закон про заборону пропаганди гомосексуалізму

Угорський закон, що забороняє в школах навчання про гомосексуалізм та ЛГБТ-спільноти, був прийнятий ще в червні цього року. Як ми повідомляли, це питання глава уряду Віктор Орбан навіть виніс на референдум, який відбудеться разом з виборами до парламенту.

Орбан стверджує, що мета закону полягає в тому, щоб лише батьки мали право визначати обсяг і спосіб сексуального виховання дітей. За словами Орбана, закон не спрямований проти гомосексуалістів, повідомляє TASR.

Lgbt (2)

Однак закон викликав різку критику з боку європейських інституцій та західноєвропейських лідерів. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн назвала ці законодавчі зміни в Угорщині “ганебними”, а виконавча влада ЄС подала до суду на Угорщину.

Сьогодні група експертів Ради Європи з конституційного права, відома як Венеціанська комісія, оголосила свій вердикт. Венеціанська група вважає, що запропоновані урядом Угорщини зміни до закону допомагають створити “загрозливе середовище”, в якому діти ЛГБТ можуть бути піддані ризикам для здоров’я, знущанням та переслідуванням.

“Зміни до закону залишають простір лише для упередженої освіти, що відкриває двері для стигматизації та дискримінації ЛГБТ”, – йдеться у заяві конституційних експертів Ради Європи.

На їхню думку, запропоноване угорським урядом законодавство не відповідає міжнародним стандартам прав людини і не надає дітям доступу до об’єктивної та неупередженої інформації про гендерну ідентичність та сексуальну орієнтацію.

Нагадаємо, угорський парламент схвалив пропозицію уряду провести референдум з питань захисту дітей від впливу ЛГБТ-спільнот. Питання референдуму стосуються положень Закону про захист від педофілії, який доповнено поправками щодо гомосексуалізму.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі