fbpx
02 Грудня, 2021

Парламент Угорщини визначився щодо референдуму Орбана про захист дітей від пропаганди ЛГБТ

Парламент Угорщини визначився щодо референдуму Орбана про захист дітей від пропаганди ЛГБТ

Ще у липні прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що громадяни Угорщини першими в Європі зможуть дати свою оцінку ЛГБТ-спільнотам на референдумі.

Вже цього тижня угорський парламент схвалив пропозицію уряду провести референдум з питань захисту дітей від впливу ЛГБТ-спільнот, повідомляє телебачення ATV.

Lgbt

Питання стало категоричним після прийняття у червні закону про заборону ЛГБТ-контенту в школах або на дитячому телебаченні.

“ЛГБТК-активісти відвідують дитсадки та школи, проводять уроки сексуального виховання. Вони хочуть зробити це і тут, в Угорщині”, – сказав раніше Орбан у відеозверненні у Facebook.

На референдумі буде п’ять питань. Одне із запитань таке: “Чи підтримуєте ви, щоб неповнолітнім показували без будь-яких обмежень медіаконтент сексуального характеру, який може вплинути на їх розвиток?”.

Крім депутатів правлячого блоку Fidesz-KDNP, у голосуванні взяли участь лише кілька незалежних депутатів. Депутати опозиційних парламентських фракцій голосування проігнорували.

Незалежний депутат Янош Бенчік, який, окрім депутатів Fidesz-KDNP, був єдиним, хто висловився з приводу пропозиції, назвав референдум “оздоровчою кампанією”.

Питання референдуму стосуються положень Закону про захист від педофілії, який доповнено поправками щодо гомосексуалізму.

На думку уряду, сексуальна освіта неповнолітніх є винятковим правом батьків, і жодні ЛГБТ-організації чи активісти не мають права втручатися в це.

У свою чергу, Європейська комісія подала судовий позов проти Угорщини на початку липня, щоб змусити прем’єр-міністра Угорщини внести зміни до закону, який ЄС вважає гомофобним і дискримінаційним щодо ЛГБТ-спільноти. Єврокомісія заявила, що спірний угорський закон порушує декілька правил Євросоюзу.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала законопроект “ганебним” і дискримінаційним.

“Я буду використовувати всі юридичні повноваження [Комісії] ЄС, щоб гарантувати права всіх громадян ЄС”, — написала вона у Twitter.

Угорський уряд всі звинувачення відкинув. Орбан стверджує, що мета закону полягає в тому, щоб лише батьки мали право визначати обсяг і спосіб сексуального виховання дітей. За словами Орбана, закон не спрямований проти гомосексуалістів.

Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у листі до голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн повторив свої вимоги відшкодувати витрати Угорщини на охорону кордону. У офіційному листі Орбан стверджує, що на даний момент заходи захисту кордонів Угорщини стали “зразковими” в Європі.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі