fbpx
23 Лютого, 2022

В Україні спростували фейкові накази про евакуацію лікарень та закладів освіти

В Україні спростували фейкові накази про евакуацію лікарень та закладів освіти

У міністерствах охорони здоров’я та освіти і науки України спростували накази про нібито заходи з евакуації у лікувальних та освітніх закладах та знищення обладнання, яке неможливо вивезти.

Фейкові документи почали поширюватись у соцмережах та анонімних телеграм-каналах.

“Наразі розповсюджується фейковий наказ Міністерства охорони здоров’я за начебто моїм підписом щодо затверджених заходів з евакуації у лікувальних закладах міста Києва та інших міст”, – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За його словами, увесь зміст неіснуючого наказу фейковий. А заклади охорони здоров’я працюють у штатному режимі та надають медичну допомогу пацієнтам.

Аналогічний фейк спростували і у МОН.

У “документі”, нібито за підписом міністра освіти Сергія Шкарлета, йдеться про необхідність підготувати списки військовозобов’язаних студентів і забезпечити їхню явку у військові комісаріати. Крім того йдетьс про те, що місця у гуртожитках треба звільнити для військовослужбовців ЗСУ.

Міністр Сергій Шкарлет запевнив, що накази фейкові, а всі заклади освіти працюють у звичайному режимі.

Усі офіційні та чинні накази Міносвіти та Міністерство охорони здоров’я публікують на офіційних сайтах:

сайт Міністерства освіти і науки України – mon.gov.ua

сайт Міністерства охорони здоров’я – moz.gov.ua.

Раніше в українському інформаційному просторі з’явилась чергова порція дезінформації на тему загрози військового вторгнення в Україну. Цього разу автори фейків використали наратив щодо можливості загрози з боку Румунії та Угорщини.

Фейкове повідомлення про начебто набір добровольців для боротьби з “дезертирством та сепаратизмом чоловіків серед національних меншин” та захисту західних кордонів України опублікували в одному з анонімних телеграм-каналів.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі