fbpx
11 Лютого, 2022

Мобілізація націоналістів: в Українській добровольчій армії спростували фейк про загони “карателів”

Мобілізація націоналістів: в Українській добровольчій армії спростували фейк про загони “карателів”

В українському інформаційному просторі з’явилась чергова порція дезінформації на тему загрози військового вторгнення в Україну. Цього разу автори фейків використали наратив щодо можливості загрози з боку Румунії та Угорщини.

Фейкове повідомлення про начебто набір добровольців для боротьби з “дезертирством та сепаратизмом чоловіків серед національних меншин” та захисту західних кордонів України опублікували в одному з анонімних телеграм-каналів. Про це повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

273873792 288094056723915 4309793014356285787 N

У повідомленні йдеться про начебто мобілізацію чоловіків до Львівського загону Української добровольчої армії.

Розмістили дезінформаційне повідомлення ще 3 лютого, однак вірусного поширення в телеграм-каналах воно набуло 10 лютого. Його вже спростували в Головному штабі УДА Сокіл.

Так, за словами начальника штабу, наразі в УДА немає такого підрозділу як Львівський загін УДА та не проводяться мобілізаційні заходи. Як зазначили в УДА, наразі не спостерігається загострення на східному фронті, а на випадок зворотної ситуації діяльність УДА узгоджена з Генштабом ЗСУ та органами місцевого самоврядування.

Власне повідомлення містить помилки у написанні кількох слів, що також може вказувати на те, що його писали не носії української мови.

Як зазначається у спростуванні, ймовірно цільовою аудиторією цього фейку є угорці та румуни, що компактно проживають у західних регіонах країни.

У цьому контексті радимо переглянути російські спецоперації, в яких аналогічними є не тільки наративи, а й навіть гасла:

Також пропонуємо прочитати детальний розбір ситуації про те, як російський фейк про військову напругу між Будапештом і Києвом “вкинули” і в угорський інформпростір.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі