17 Лютого, 2022

Україна почала будувати міст до Молдови через Дністер

Україна почала будувати міст до Молдови через Дністер

Ямпільський міст після введення в експлуатацію стане основою нової автомагістралі між Києвом та Кишиневом.

Таким чином Україна намагається скоротити шлях з центрального регіону до до країн Центральної та Південно-Східної Європи в обхід невизнаної Придністровської республіки.

Про старт будівництва повідомили в Укравтодорі.

2

Крім стратегічної мети новий міст має стати альтернативою аварійній поромній переправі на прикордонному переході Ямпіль – Косеуць.

За проектом довжина мосту досягне 1409 метрів. Крім того міст утримуватимуть 24 опори, максимальною висотою 50 метрів. Це на десять метрів вище за стандартний 12-поверховий будинок.

1642673778

Крім переправи планується збудувати загальний пункт пропуску. З одного боку до нього вестиме траса Т-02-02 Могилів-Подільський – Ямпіль – Бершадь – Умань. З іншого він виводитиме на молдавську трасу М2 Кишинів – Сорока.

Наразі, за даними Укравтодору, майже весь транспортний потік проходить через міжнародний пункт пропуску Могилів-Подільський – Отач. Ще одним шляхом до Молдови є міст у пункті пропуску Бронниця – Унгурь. Однак на останньому дозволена маса транспортних засобів не перевищує 3,5 тонни.

Завершення терміну будівництва за проектом планується через два роки. Наступним кроком стане підписання міжурядової угоди між Україною та Молдовою щодо точки примикання мосту.

Проектна вартість будівництва складає 3,38 млрд. гривень.

Додамо, що Молдова 6 грудня минулого року ратифікувала протокол про внесення змін до угоди про вільну торгівлю між Молдовою та Україною. Прийняті поправки, на думку молдавських парламентарів, полегшать доступ інвесторів та бізнесу до переваг існуючих преференційних домовленостей між Молдовою, Євросоюзом та Україною.

 

InfoPost.Media

Фото: Укравтодор


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі