fbpx
14 Січня, 2022

В Угорщині значно дорожчають вживані авто – в середньому майже до 5600 євро

В Угорщині значно дорожчають вживані авто – в середньому майже до 5600 євро

В Угорщині дорожчають вживані автомобілі. Цьому сприяє кілька факторів. Серед них значний рівень інфляції, коливання курсу форинта, а також серйозні збої виробництва на автомобільних заводах країни.

Як і майже кожна галузь, автомобільна промисловість зіткнулася з негативними наслідками епідемії коронавірусу. У зв’язку зі скороченням виробництва потенційні покупці мають записуватися у довгу чергу. Крім того різко піднялись вгору і ціни на нові авто, повідомляє nyiregyhaza.hu.

купити вживані авто

У результаті значна частина тих, хто спочатку планував придбати новий автомобіль, намагається тепер знайти підходящий транспортний засіб на ринку вживаних автомобілів.

2021 рік став рекордним в Угорщині з кількості купівлі-продажу вживаних автівок.

“Пандемічна криза розпочалася навесні 2020 року, зі значним спадом на ринку вживаних автомобілів у перші два місяці та поступовим підйомом влітку. Це означало, що існував високий попит в основному на автомобілі нижчої вартості. Але пізніше ціни і у цьому сегменті також почали зростати – через зростання курсу євро (з 330 до майже 360 форинтів). У свою чергу зниження пропозиції на ринку нових автомобілів також підштовхнуло до зростання цікавості покупців до вживаних автомобілів”, – розповідає Йожеф Гуйяш, власник компанії 3G Car Kft.

Очікується, що в 2022 році середній вживаний автомобіль буде коштувати майже 2 мільйони форинтів (5600 євро).

За словами Йожефа Гуйяша лише за останній рік відбулося зростання ціни на вторинному ринку на 20-25 відсотків. А це означає, що незалежно від того, наскільки старіють автомобілі, ціни на них не будуть знижуватися.

Експерт каже, що у 2022 році, поки виробничі потужності в Угорщині не відновляться, ціни і далі зростатимуть – на 10-15 відсотків.

Наразі майже дві третини імпортованих автомобілів в Угорщині є старшими 10 років, а близько 40 відсотків – мають вік близько 15-ти років.

У зв’язку з прогнозом на 2022 рік, цьогорічний імпорт вживаних автомобілів в Угорщині може перевищити минулорічний рівень – до 132 000 одиниць на рік.

Раніше ми вже торкались теми скорочення виробництва у автомобільній галузі Європи. Так, зокрема, чеський автовиробник Škoda Auto може скоротити велику кількість робочих місць. Це може статись через зміни у виробництві, викликані переходом на електричні автомобілі у довгостроковій перспективі.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі