fbpx
11 Грудня, 2021

Škoda Auto в Чехії може звільнити до 10 000 робочих місць. Що загрожує автомобільній галузі Європи?

Škoda Auto в Чехії може звільнити до 10 000 робочих місць. Що загрожує автомобільній галузі Європи?

Чеський автовиробник Škoda Auto може скоротити велику кількість робочих місць через зміни у виробництві, викликані переходом на електричні автомобілі у довгостроковій перспективі.

Про це заявляє профспілка автовиробника у своєму тижневику Škodovácký odborář, на який посилається e15.cz.

Škoda Auto

За словами авторів, причиною скорочення персоналу може стати прийняття більш жорстких стандартів щодо автомобільних викидів у Європі.

“Існує ризик скорочення заповнюваності та зайнятості. У разі прийняття “жорсткого” стандарту ЄС7 підвищується ризик втрати до 10 000 робочих місць”, — заявили у  профспілці

Прийняття згаданого стандарту викидів на практиці означало б для Škoda Auto, що, швидше за все, доведеться припинити виробництво двигунів 1.0 TSI. Ймовірно, це станеться після 2026 року. Оскільки Європейська комісія наполягає на скороченні викидів CO2 від нових автомобілів, частка звичайних автомобілів, що виробляються на європейських автомобільних заводах, зменшиться. За прогнозами профспілок, до 2030 року електромобілі можуть становити до 70% вироблених транспортних засобів.

Тому Škoda Auto має визначитись, що вона буде виробляти на своєму заводі у Врхлабі в майбутньому. Зараз цей завод займається виробництвом коробок передач. Однак вони не використовуються в електромобілях. Таким чином, майбутнє заводу та працівників у Врхлабі значною мірою залежить від того, чи вдасться автовиробнику розширити виробництво за допомогою іншого продукту, якому не загрожує перехід на електромобільність.

Škoda Auto, у якій працює приблизно 35 000 людей у ​​Чехії, цього року вже частково скоротила свій штат. Однак це сталося через природні коливання, наприклад, вихід людей на пенсію.

За останні два роки найбільший експортер автомобілів в Чехії кілька разів призупиняв своє виробництво через дефіцит мікрочіпів. У березні 2020 року рішення призупинити виробництво на три тижні ухвалили для боротьби з епідемією коронавірусу в Чехії. Тоді працівникам заводів виплатили кошти в межах 70-75% місячної зарплатні. Наприкінці червня 2021 року через глобальний дефіцит напівпровідникових чіпів також повідомила про зупинку конвеєрів на своєму автозаводі в Квасіни. Перебої в роботі спостерігались і на заводах у Млада-Болеславі та Врхлабі.

У жовтні 2021 року компанія Škoda Auto також повідомляла про плани скоротити виробництво і тимчасово припинити роботу заводів.

 

InfoPost.Media

Фото: ČTK


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі