fbpx
10 Лютого, 2022

В Угорщині запустили перший рейсовий автобус з водневим двигуном (ФОТО)

В Угорщині запустили перший рейсовий автобус з водневим двигуном (ФОТО)

Угорщина запустила свій перший в історії громадський автобус із водневим двигуном, який буде наразі курсувати між Будапештом (Кобаня-Кішпешт) і сусіднім містом Вечеш.

Тестування триватиме трохи більше трьох тижнів за програмою “Зелений автобус”. Про це з посиланням на заяву державного секретаря міністерства інновацій і технологій (ITM) Аттіли Штейнера (Attila Steiner) пише Оrigo.

Hydrogen Fueled Bus2

Держсекретар підкреслив, що Угорщина має хорошу основу для того, щоб бути серйозним гравцем на світовому ринку водневих технологій.

Аттіла Штейнер також зазначив, що державна програма надає значну підтримку для впровадження електробусів. За його словами, після демонстраційного етапу в найближчий період в Угорщині планують замінити 1100 автобусів на електроприводи.

“Однак ємність батареї та запас ходу все ще досить обмежені, тому це рішення в основному підходить для місцевого транспорту. А ось водневі двигуни є більш конкурентоспроможними саме на більших відстанях. Пілотний проект допоможе технічному впровадженню та практичному застосуванню нової технології”, – зазначив Штейнер.

Держсекретар сказав, що згідно з декларацією, підписаною у вівторок у Будапешті, країни Вишеградської групи (V4) продовжать тісну співпрацю у сфері водневих досліджень і розробок.

Роберт Гомоля, президент і генеральний директор MÁV-Volán Group, підкреслив, що викиди від транспорту мають бути скорочені на 50% до 2030 року і майже на 100% до 2050 року. За його словами наразі найбільш екологічним видом транспорту залишається залізниця.

Золтан Пафері, президент і генеральний директор Volánbusz Zrt., повідомив, що 40 електробусів вже введено в експлуатацію, а ще 60 планується закупити найближчим часом.

Перший в Угорщині автобус на водневому двигуні курсуватиме з 11 лютого по 6 березня, випробувати тестовий транспорт зможе кожен охочий.

Solaris Urbino 12 Electric H2 – тридверний автобус довжиною 12 метрів, здатний перевозити 89 пасажирів. Він має водневий паливний елемент потужністю 70 кВт. Водень і кисень атмосфери вступають в хімічну реакцію, виробляючи воду та електрику. Автобус працює від вбудованого електродвигуна, на одному заряді автомобіль може подолати 350-400 кілометрів.

Нагадаємо, в Угорщині вирішили побудувати завод, де спільно з росіянами виготовлятимуть електровантажівки КАМАЗ. Наразі йдеться про створення нового науково-дослідного центру, де працюватимуть висококваліфіковані інженери.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі