В Угорщині вирішили побудувати завод, де спільно з росіянами виготовлятимуть електровантажівки КАМАЗ. Наразі йдеться про створення нового науково-дослідного центру, де працюватимуть висококваліфіковані інженери.
24 січня між Міністерством інновацій і технологій Угорщини (ITM) та керівниками російської автомобільної компанії “КАМАЗ” було підписано лист про наміри та деталі співпраці. Переговори щодо двостороннього співробітництва почалися ще минулого літа, повідомляє hellomagyar.hu.
Угорська сторона має забезпечити тестове середовище світового класу, залучаючи фахівців-інженерів, та забезпечити промислові потужності. За планами до 2024 року в угорському науково-дослідному центрі будуть працювати 130 фахівців.
В угорському міністерстві додали, що після цього розпочнеться будівництво та експлуатація виробничого комплексу, але не раніше 2025 року. Запланований випуск – 32 000 електромобілів на рік.
Ласло Палкович, міністр інновацій та технологій Угорщини, зазначив:
“Виробництво автомобілів є важливим активом угорського внутрішнього економічного зростання, продуктивності промисловості, зайнятості та експорту. Таким чином, Угорщина має зміцнити свої можливості в усіх сферах, що стосуються майбутнього автомобільного сектора, який зараз переживає зміну парадигми”.
Нагадаємо, в січні цього року міністр інновацій і технологій Угорщини Ласло Палкович повідомив також, що Росія готова долучитися до будівництва нової вантажної залізничної лінії в обхід Будапешта. Завдяки залізничній лінії V0 залізничні вантажі, які прибувають наземним транспортом з Далекого Сходу, матимуть змогу прямувати Угорщиною без затримок, оминаючи район Будапешта. Техніко-економічне обгрунтування проєкту планують завершити до літа 2023 року.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.