fbpx
19 Квітня, 2022

В Угорщині з початку року різко скоротилась народжуваність

В Угорщині з початку року різко скоротилась народжуваність

Кількість новонароджених в Угорщині значно скоротилася за перші два місяці 2022 року. Такий спад називають більшим за середній, і він має кілька причин.

Про це повідомляє видання 24.hu з посиланням на Népszava.

народжуваність в Угорщині

Протягом останніх десятиліть народжуваність у січні ніколи не опускалася нижче 7000 на місяць, повідомляє видання після вивчення даних національного статистичного агентства (KSH) з 2018 року.

За словами старшого наукового співробітника Центру економічних і регіональних досліджень (KRTK) Агнеси Сабо-Морвай (Ágnes Szabó-Morvai), причиною падіння може бути державна політика щодо народжуваності, яка може допомогти парам мати більше дітей, ніж планувалося спочатку. Це призведе лише до тимчасового зростання, а потім і до зниження народжуваності.

На думку демографа Чаби Тота (Csaba G. Tóth), кількість щеплень проти коронавірусу могла стати причиною падіння кількості народжених на початку року.

“Багато людей відкладали народження дітей через вакцинацію. Чи це причина, чи щось інше, стане зрозуміло пізніше”, – сказав він.

На думку Тота, у всіх країнах зараз менше народжуваність, але в Угорщині, здається, спостерігається більший, ніж середній спад.

Варто додати також, що кількість угорців, які розглядають можливість переїзду за кордон, досягла високого рівня. Більше третини молодих спеціалістів планують покинути Угорщину та переїхати до іншої країни.

 

InfoPost.Media

Фото: DW


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі