fbpx
22 Листопада, 2021

В Угорщині та Словаччині виявляють фальшиві сертифікати про вакцинацію

В Угорщині та Словаччині виявляють фальшиві сертифікати про вакцинацію

В Угорщині є два способи підробити сертифікати захисту для тих, хто не хоче робити щеплення від коронавірусу.

Найчастіше фальсифікацією займаються корумповані медичні працівники, менш поширеним методом є підробка пластикових карток. За ці злочини загрожує до п’яти років позбавлення волі, інформує origo.hu.

91a483ed9eba9d40

До підробки цих спеціальних документів нещодавно більше уваги було приділено після того, як в Будапешті цілу сім’ю госпіталізували з коронавірусною інфекцією. Коли голова родини помер, виявилося, що родина мала підроблені “картки безпеки”. Поліція розпочала розслідування і з’ясувала, що ці фальшиві документи родині знадобилися для подорожей за кордон, але вони не хотіли робити щеплення.

Інший спосіб – це отримання підробного сертифікату через медпрацівників. Факт про вакцинацію має бути зареєстрований в офіційній системі, а після цього людина отримує пластиковий “сертифікат захисту”.

Деякі медики за грошову винагороду підробляють ці документи. Найбільш резонансним випадком стало викриття 54-річного сімейного лікаря з селища Котай у області Саболч-Сатмар-Берег.

25-річний мешканець домовився з ним, що буде виступати в якості посередника для людей, які хочуть отримати картку безпеки, але не бажають робити щеплення. Лікар брав за підробку документів 50 000 форинтів (близько 4 тис. грн.). Наразі суд над ним та його спільником триває.

У зв’язку з фальшивими сертифікатами поліція зареєструвала 19 випадків по всій країні, повідомили у Службі комунікації Головного управління Національної поліції. Зокрема це стосується підробки, хабарництва, вимагання та неправомірного використання Covid-сертифікатів.

Так у серпні в Угорщині поліція перевірила словацького водія та пасажира. Пасажир надав для перевірки підроблену угорську карту безпеки, у нього виявили ще дев’ять подібних документів та роздруковану довідку про щеплення від Covid-19.

У Словаччині також фіксують факти підробки сертифікатів. У вересні до поліції Пряшівського краю надійшла заява про те, що медсестра видала пацієнту довідку про щеплення вакциною Pfizer / BioNTech від Covid-19, хоча той його не отримував. Підробка медичної документації вважається у Словаччині кримінальним правопорушенням. Медсестрі загрожує до двох років позбавлення волі, – повідомили у поліції Пряшева.

Варто зазначити, що в Україні тільки за останні три місяці прикордонники виявили вже понад 1700 підроблених COVID-сертифікатів. З початку року станом на 25 жовтня правоохоронці відкрили понад 800 кримінальних проваджень за підробку COVID-сертифікатів та результатів ПЛР-тестування. Найбільша кількість проваджень – на Волині, в Києві та на Закарпатті. Що стосується саме Закарпаття, то поліцейські  через випадки підробки сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 відкрили 147 кримінальних проваджень.

Нагадаємо, ще у вересні 2021 року в Україні змінили карантинні умови для бізнесу та запровадили жовті і зелені COVID-сертифікати. При цьому “жовтий” сертифікат отримуватимуть ті, хто отримав одну дозу вакцини від коронавірусу, “зелений” – хто пройшов повний курс щеплення від COVID-19.

 

InfoPost.Media

Фото: ДПСУ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі