04 Травня, 2022

У Польщі більше 100 тисяч українських біженців знайшли роботу

У Польщі більше 100 тисяч українських біженців знайшли роботу

Близько 102 тисяч українських біженців, які втекли до Польщі з початку війни в Україні, зуміли знайти роботу в країні.

Про це повідомили у польському Міністерстві сім’ї, праці та соціальної політики.

Українці у Польщі

Відповідно до ухваленого в березні закону, українські біженці, які приїхали до Польщі після 24 лютого, можуть працевлаштуватися без потреби в спеціальних дозволах чи деклараціях. Понад 102 тисячі українців, 75% з яких жінки, вже знайшли роботу.

“Щодня ще кілька тисяч громадян України знаходять роботу (у Польщі), отримують засоби для існування та шанс на самостійне життя в нашій країні. Більшість із них займають прості роботи в тих галузях, де роботодавці повідомляють про нестачу кадрів”, – сказала міністр сім’ї та соціальної політики Марлена Малонг (Marlena Maląg).

За її словами, ситуація на польському ринку праці хороша, і роботодавці продовжують шукати нових працівників.

Близько 14 200 зайняті як промислові робітники та ремісники, а 10 700 працюють у сфері послуг та продавцями. Ще 10 тисяч знайшли роботу інженерами та машиністами. Менше влаштовуються офісні працівники, спеціалісти та технічні працівники.


Біженці, яким важко знайти роботу, можуть зареєструватися в районних агентствах зайнятості, щоб отримати допомогу в працевлаштуванні та професійну орієнтацію. Вони також можуть розраховувати на професійну підготовку та мовні курси.

За даними польської прикордонної служби, станом на 3 травня, близько 3 116 000 українців перетнули польський кордон з 24 лютого.

Нагадаємо, що наприкінці квітня українці почали активніше повертатися з Польщі.  Польські прикордонники відзначають збільшення трафіку людей до України, проте не знають, чи буде це постійною тенденцією.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі