fbpx
25 Листопада, 2021

В очікуванні Різдва: на Закарпатті виступить відомий угорський фолк-гурт “Mistrál”

В очікуванні Різдва: на Закарпатті виступить відомий угорський фолк-гурт “Mistrál”

У закарпатському Берегові вже кілька років стало традицією запалення свічок на адвентському віночку. Цей період у очікуванні свята Різдва завжди намагаються зробити особливим.

Першу свічку планують запалити 28 листопада, а потім у атріумі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца ІІ Ракоці виступить відомий фолк-гурт з Угорщини “Mistrál”.

Початок заходу о 18.00. Вхід вільний, але за умови попередньої реєстрації за e-mail: szervezopcs@gmail.com або за телефоном: +380 99 637 8835.

Крім того впродовж цього періоду щонеділі у Берегові відбуватимуться різні культурні заходи. Зокрема, на площі Кошута планують провести різдвяний ярмарок за участі ремісників Закарпаття.

Варто зазначити, що гурт Mistrál засновано у 1997 році. У їхньому репертуарі – пісні на вірші угорських та закордонних поетів, а також обробки народних пісень. Серед них, наприклад, Бодлер, Гарсіа Лорка, Війон, Габріела Містраль. Джерелом їхньої музики є угорська народна традиція, яка часто поєднується з модними на сьогодні світовими музичними тенденціями.

Учасники ансамблю володіють грою на багатьох старовинних інструментах. Важливу роль у виборі віршів для репертуару також відіграє інтерес до європейської та угорської історії. Багато разів гурт гастролював за кордоном – від Трансільванії до Сполучених Штатів.

Нагадаємо також, що у Берегові на початку листопада відкрили профцентр “Еде Егана” та відсвяткували 25-річчя Закарпатського угорського інституту. Профцентр відкрили при фінансовій підтримці уряду Угорщини та Державного секретаріату з питань національної політики, за підтримки Фонду Габора Бетлена.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі