fbpx
17 Грудня, 2021

В Естонії заявили, що переговори щодо України нагадують “Мюнхен 1938”

В Естонії заявили, що переговори щодо України нагадують “Мюнхен 1938”

Прямі переговори між п’ятьма найбільшими членами НАТО та Росією щодо українського питання викликали обурення в Естонії. Переговори за спиною України викликають спогади про угоду між Великою Британією, Французькою республікою, Італією та гітлерівським Третім Рейхом.

Про це заявив голова парламентського комітету із закордонних справ Марко Міхкельсон, який порівняв нинішню атмосферу з черговим історичним рукостисканням, пише Euractiv.

Munich 1938 Pact

“Це пахне Мюнхеном 1938 року. Того, хто нам погрожує і повернув зброю проти нас, заспокоюють”, – сказав Міхкельсон в інтерв’ю естонському телебаченню.

Під фразою про “Мюнхен 1938 року” політик мав на увазі угоду між британським прем’єр-міністром Невілом Чемберленом та Адольфом Гітлером про дозвіл німецької анексії Судетської області колишньої Чехословаччини. За його словами, Росії не слід надавати вето на європейську безпеку.

Підтримав його думку у радіопрограмі колишній посол Естонії в НАТО і Фінляндії Харрі Тійдо. За його словами, Москва ніколи не цінувала дотримання слова відповідно до підходу, який обрав Захід під час війни в Грузії. Після цього сталась анексія Кримського півострова.

Прокоментував це і екс-президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес. Він сказав Естонському радіо News, що в переговорах НАТО-Росія не вистачає великого і сильного у військовому відношенні східноєвропейського гравця. Його місцем може стати Польща.

Нагадаємо, раніше США висловили стурбованість можливими спробами Росії “спробувати заново переспівати” вторгнення 2014 року в Україну. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, посилаючись на те, що у Росії спостерігається підвищений рівень військової активності.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі