fbpx
03 Лютого, 2022

В аеропорту Праги більше не буде оголошень російською мовою про рейси в Україну

В аеропорту Праги більше не буде оголошень російською мовою про рейси в Україну

Аеропорт Праги на прохання українського посольства відмовився від практики оголошень російською мовою під час посадки на рейси в Україну.

Про це повідомив у Facebook посол України в Чехії Євген Перебийніс.

“Ті з вас, хто літав через празький аеропорт, мабуть, звертали увагу, що під час посадки на рейси в Україну вже на самих гейтах оголошення звучать чеською, англійською і, чомусь … російською мовами. Протягом останніх років ми отримували чимало звернень від вас із запитаннями щодо цієї ситуації і вимогами втрутитись”.

аеропорт Праги

За словами посла, українська сторона давно намагалась домогтися зміни такої практики. Посольство вважає, що логіки у дублюванні інформації російською немає ніякої.

У аеропорту Праги ж постійно відповідали, що це робиться на прохання авіакомпаній, а також через турботу про транзитних пасажирів.

“На нашу думку, перший аргумент свідчить про недооцінку авіакомпаніями громадян України, які, переконаний, так само, як і громадяни інших країн, здатні зрозуміти базові оголошення про початок посадки тощо – чеською та англійською мовами. Другий же аргумент взагалі звучить дивно, бо російські громадяни транзитом через Україну як правило не літають, оскільки авіасполучення між Україною і країною-агресором вже давно відсутнє. Якщо ж йдеться про транзитних пасажирів – громадян третіх країн, то тут, знову ж таки, більшість з них так чи інакше має розуміти світову мову – англійську. Іншими словами, російська мова в таких ситуаціях застосовується штучно, а її необхідність – явно надумана і перебільшена”, – аргументував дипломат.

Однак вже з 1 лютого, за повідомленням празького аеропорту, всі оголошення на рейси в Україну звучатимуть лише чеською та англійською мовами. Так це відбувається при посадках на рейси до переважної більшості інших країн.

Прес-секретар аеропорту Праги Клара Дивішкова також повідомила, що основними мовами трансляції оголошень в аеропорту Праги є чеська та англійська. У гейтах оголошення роблять залежно від побажань авіакомпаній.

Нагадаємо, раніше Президент Польщі Анджей Дуда підписав рішення про звільнення посла в Чехії. Процес звільнення Мирослава Ясінського з Праги ініціювали на початку цього року у ході конфлікту між Польщею та Чехією через вугільну шахту.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі