fbpx
01 Лютого, 2022

Президент Польщі підписав указ про звільнення посла в Чехії

Президент Польщі підписав указ про звільнення посла в Чехії

Президент Польщі Анджей Дуда підписав рішення про звільнення посла в Чехії. Процес звільнення Мирослава Ясінського з Праги ініціювали на початку цього року у ході конфлікту між Польщею та Чехією через вугільну шахту.

Про це повідомляють польські ЗМІ з посиланням на главу Офісу президента Павла Шрота.

Jasiński

Президент відкликав посла приблизно через три тижні після того, як на одному з телеканалів вийшло інтерв’ю з послом про польсько-чеську суперечку щодо бурого вугілля в Турові.

Під час бесіди дипломат розкритикував дії польської сторони. На його думку, суперечка між Прагою та Варшавою щодо бурого вугілля в Турові “була позбавлена співчуття, сповнена нерозумінням і відсутністю бажання брати участь у діалозі – особливо з польського боку”.

Водночас дипломат висловив переконання, що суперечка між Варшавою та Прагою щодо Турова буде вирішена полюбовно.

Згодом деякі польські політики звинуватили посла у державній зраді, а речник уряду Пьотр Мюллер оголосив, що прем’єр-міністр Моравецький вирішив розпочати процес відкликання посла. Мюллер говорив про “вкрай безвідповідальні заяви щодо шахти Турів”.

Пізніше Ясінський заявив, що не шкодує про свою заяву про чесько-польську суперечку.

“Ми повинні вирішити справу Турова, тому що вона кидає тінь на наші відносини з чехами”, – сказав дипломат.

Тоді представники польсько-чехословацького руху “Солідарність” написали прем’єру Моравецькому листа з проханням не звільняти Ясінського.

Варто зазначити, що Мирослав Ясінський офіційно вступив на посаду посла Польщі в Празі минулого грудня. Раніше це крісло було не зайняте близько півтора року.

Посла в дипломатичній місії в Чехії не було з тих пір, як президент Дуда звільнив Барбару Цвьорову за звинуваченням у знущанні та дискримінації підлеглих.

Нагадаємо, Чеська Республіка вимагає припинити видобуток на шахті через її несприятливий вплив на навколишнє середовище. Чехи вважають, що шахта негативно впливає на прикордонні райони, де сприяє зниженню рівня ґрунтових вод. Екологічні активісти та місцеві жителі також скаржаться на шум і запилення середовища.

 

InfoPost.Media

Фото: wydarzenia.interia.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі